PosilovnaPřed několika týdny jsme vám představili v článku „Sport mi změnil dosavadní životní styl“ mladou slečnu Kláru Macháčkovou. Ta se připravuje již několik měsíců na soutěž bikiny fitness. Každá soutěž sebou nese tvrdou práci a hlavně přípravu. Proto nás přemohla zvědavost a opět jsme zamířili za Klárou, abychom ji trochu vyzpovídali. Jestli se něco změnilo, jak pokračuje a hlavně, jak se vypořádává s čím dál tvrdším režimem, který tuto soutěž předčí.

Klárko, jak se cítíš po uplynutí dvou měsíců, kdy jsme spolu hovořili naposledy? Změnilo se něco od té doby?

Ahoj Gabko, v prvé řadě bych chtěla poděkovat tobě za skvělé články a také lidem, kteří na mě nezanevřeli a stále mi fandí.

Od doby, co jsme spolu hovořili naposled, se změnilo strašně moc. Ani nevím, kde mám začít. Obklopila jsem se bezvadnými lidmi a hlavně poznala hodně super kulturistů, co mi pomáhají svými zkušenostmi. Také jsem v průběhu přípravy získala sponzora (ŠMAKOUN-ADLER). Tímto bych chtěla poděkovat Igorovi Adlerovi za skvělou spolupráci.Klára v posilovně

Jaký je tvůj jídelníček Klárko? Bereš to nějak přísně nebo občas hřešíš? Je léto, takže nějaká ta zmrzlina či drink?

Jídelníček je v závěru přípravy hodně důležitý. Měl by být pestrý a to jak na bílkoviny, tak sacharidy v poměru, který potřebuji k tomu, abych udržela svaly a zbylý tuk šel ještě dolů. Co si budeme nalhávat, každý někdy ujel v dietě. Jsme přece jenom lidé. Takže ano – párkrát jsem zhřešila. Ale je pravda, že teď v závěru přípravy už to striktně dodržuji. Byla bych přece sama proti sobě – no ne? Chci si závody užít a mít formu, na kterou budu pyšná.

Jaká je doporučená váha, kterou bys měla mít v době soutěže?

Na bikiny fitness není rozhodující jen váha. Především se řídím tím, jak to vypadá v zrcadle. Čísla mě nikdy moc nebavila, tak nač si kazit náladu.

Mohu se zeptat, kde trénuješ? Jaký je tvůj osobní trenér a co bys na něj mohla prozradit? Není na tebe třeba hodně přísný? A kolik hodin týdně věnuješ tréninku?

Momentálně trénuji v našem welness centru v Novém Jičíně –  SPORT Abácie. Můj osobní trenér je krásný a ochotný chlap 🙂 no a teď zase vážně. Je přísný, ale to k tomu prostě patří. Je nutné, aby na vás někdo dokázal zvednout hlas, když už jedete poslední sérií a vám se tak strašně nechce. Řekne „dělej – makej“ žádné bolí neznám! To je ten pravý hnací motor. A vím, že bez člověka, který by mě občas nepřinutil, bych nepodala tak skvělý výsledek a neměla bych z toho tak dobrý pocit! Posilovna je můj druhý domov a trávím v ní veškerý volný čas. Trénink mám 4x týdně a nepočítám do toho kardio.

KlárkaJaké jsou tvé další sny? Jsi krásná mladá žena a určitě se tvůj život nebude stále točit jen kolem sportu. Jsou i jiné koníčky a zájmy, které máš? Nebo skutečně na nic jiného nemáš čas?

Můj největší sen je, aby závěr přípravy šel podle představ. A v listopadu jsem šla závodit v plné síle a měla ze sebe fajn pocit. S vědomím, že jsem udělala maximum. Moc se těším na tu atmosféru, která mě čeká. Také na nové lidi a hlavně zkušenosti. Už to, že mi bylo umožněno jít závodit, je pro mě momentálně to nejdůležitější. Já pevně doufám, že časem budu mít rodinu a určitě do toho opět půjdu s takovým nasazením. Nedělám nic polovičatě. Nebojím se, že bych změnila názor a přestala se věnovat fitness. Už je to součásti mě a do budoucna ráda propojím rodinu i fitness.

S časem je to skutečně náročné, ale vždy jsem to zvládla. Ranní vstávání do školy, pak posilovna a práce. Když člověk chce, tak si ten čas najde. Nedělá mi potíž skloubit rodinu, přátelé a můj volný čas, je vlastně posilovna. Mezi moje další koníčky patří výlety na kole a posezení s přáteli. Jsem spokojená a mohu říci, že jsem šťastnější dlouho nebyla. Můj život dostal pravý smysl i v tom, že bych chtěla časem pomáhat lidem, kteří bojují s kilogramy navíc, stejně jako kdysi já. Chtěla bych jim dodat kuráž překonat se a něco se sebou udělat. Protože, když se chce, všechno jde.