posuvné skleněné dveřePosuvné skleněné dveře jsou ideální příležitostí, jak ozvláštnit interiér a navíc ušetřit prostor. Zabýváte-li se myšlenkou, jaký interiérový doplněk dotáhne vaše moderní bydlení k dokonalosti, pak jsou to zaručeně posuvné skleněné dveře. Neotevírají se klasickým způsobem, ale po speciálním systému.

Buď po kolejničkách a vyjedete s nimi na stranu nebo do pouzdra. V druhém případě zajednou do „úschovny“ a nejdou vidět. Případ první je ideální především tam, kde stěny v blízkosti dveří nejsou obestavěny nábytkem.

Posuvné skleněné dveře nepředstavují nebezpečí

Jedná se o propracovanou záležitost, jež šetří místo a působí nanejvýš esteticky. Posuvné skleněné dveře lze vybírat v nejrůznějších designových motivech, různých šířek a nepřeberného množství příslušenství. Využívat je nemusíte pouze v domácnostech, ale také soukromých objektech. Obávat se nemusíte ani rozbití, jelikož sklo je silné a bezpečnostní. To zaručí vysokou pevnost – pokud by se vám povedlo přeci jen skleněnou výplň rozbít, rozpadne se na malé tupé kousky, které nepředstavují riziko. Skleněné dveře lze vybírat z různých velikostí a osazeny mohou být také do skleněných stěn. Systémy pro tento typ dveří se vyznačují moderním designem.

Nechte promluvit vlastní fantazii

Výhodou zde je, že se nemusíte všemožně snažit trefit do velikosti, která vám z nějakých důvodů nevyhovuje. Jejichskleněné posuvné dveře velikost se dá přizpůsobit, vyrobí vám je na míru. Plánujete-li například rozšířit dveřní prostor do jídelny, jsou posuvné skleněné dveře skvělou možností. Nejenže rozdělí dvě místností, sklo propouští světlo a velmi snadno se udržuje v čistotě.

Vybírat můžete mezi mléčnou neprůhlednou fólií a všelijakými dekory, jež doplní třeba i bytové textilie. Ať už se jedná o ornamenty nebo kytičky, puntíky, vlnky. Fantazii se rozhodně v tomto případě meze nekladou. Kombinovat se dá i broušená a hladká varianta. Dveře lze doplnit o kované kliky či madla. Sklo v interiéru dokáže opticky zvětšit, provzdušní prostory, působí luxusně a především se dobře udržuje.