Už se vám určitě někdy stalo, že jste měli problém s nepříjemným odérem z úst. Může se to stát hned po ránu, po nějakém jídle, ale i následkem užívání nějakých léků apod.

Zkuste vyměnit žvýkačky či bonbóny za některé potraviny. Se zápachem z úst pomáhá mimo některých potravin i dostatečný pitný režim. Na které potraviny se zaměřit vám prozradíme v dnešním článku.

Jablko

Jablíčko pomáhá odstraňovat z dutiny ústní bakterie, které jsou příčinou nežádoucího zápachu. Především pak odrůdy s tvrdší dužinou, protože zároveň čistí i zuby a odstraňují z nich plak. Dobré je dát si jablíčko po každém jídle.

Máta

Máta má nádhernou svěží vůni i chuť. Je mnohem lepším a zdravějším řešením než žvýkačky. Vložte si omyté lístky máty do úst a žvýkejte. Mimo svěžího dechu vám máta dezinfikuje ústní dutinu, upravuje zažívání a omezuje důvody vedoucí k zápachu z úst.

Fenykl

Semínka fenyklu se používají především na vaření čaje pro malé děti, když je trápí plynatost. Nicméně jsou výtečnými pomocníky i boji proti zápachu z úst. Tak jako máta podporují rovněž trávení a zabraňují tak vnitřním důvodům vedoucím k zápachu z úst.

Skořice

Skořice pomáhá nejen díky své příjemné vůni, ale má dezinfekční schopnosti, zlepšuje trávení, podporuje tvorbu slin a tím aktivně omezuje možnost nepříjemného zápachu. V hrníčku s teplou vodou rozmíchejte půl lžičky skořicového prášku a vypijte, případně jen vyplachujte ústa a kloktejte. Skořice zanechá svěží pocit a vůni.

Hřebíček

Dejte si do úst několik kousků hřebíčku a žvýkejte jej. Je dobré ho nosit v malé krabičce u sebe namísto bonbónů či žvýkaček. Pokud chcete měkčí verzi hřebíčku, nechte jej nejdříve namočený ve vodě.

Zelené potraviny

Zelené ovoce a zelenina obsahují dostatek chlorofylu, který pomáhá dezinfikovat ústa a omezuje tvorbu zubního plaku. Zelené ovoce a zelenina dokáží neutralizovat pach, patří sem například: avokádo, limetky, kiwi, hrušky, olivy, špenát, cuketa, salátová okurka a další.

Bílý jogurt

Výtečným pomocníkem proti nepříjemnému odéru z úst je bílý jogurt. Jednak zlepšuje trávení, které bývá častou příčinou smrdutého dechu, ale zároveň i ničí bakterie v ústech a působí jako dezinfekce.

Citrusové plody

Vitamín C v ústech působí antibakteriálně a dokáže neutralizovat zápach způsobený silnějšími aromatickými potravinami, jako je cibule, česnek, sýr atd. Jestliže něco takového sníte, nezapomeňte to zajíst citrusy nebo vypít vymačkanou šťávu z citrusů.

Obrázek: pixabay.com