Poznejte nádherné sídlo Rohanů během celého roku

Hledáte-li zámek, na který se můžete podívat i během zimních měsíců, neměli byste zapomenout na zámek Sychrov. Jedná se o nádherné místo v novogotickém stylu. Majestátní sídlo knížete Kamila Rohana patří mezi velmi významné budovy tohoto stavebního stylu. Můžete se zde i s dětmi podívat, jak se lidem žilo ve druhé polovině 19. století a podívat se na nádherné umění.

Co se tu natáčelo?

Až sem přijedete, možná vám místo bude připadat velmi povědomé. Není se čemu divit, protože se zde natáčela Zlatovláska i film Nesmrtelná teta. V jednotlivých místnostech zámku najdete původní nábytek, jedinečné řezbářské umění a jednu zajímavost. Zámek Sychrov je jediný v Čechách, který má zařízené královské apartmá. V minulosti zde zůstávali nejvýznamnější hosté knížete.

Prohlídkové okruhy

V rámci základního prohlídkového okruhu se podíváte na jedinečné královské apartmá. V tomto pokoji kdysi spal francouzský král, pruský král i rakouský císař. Stejně tak se podíváte na přijímací salon, knihovnu, hráčský salon, hlavní jídelnu nebo soukromé ložnice knížete a kněžny. Jde možná o základní okruh, ale máte se zde na co těšit.

Druhou možností je expozice Zlatý poklad. Cestování za historií je úžasná věc. Zde se ale můžete podívat také na jedinečné umění. Tato výstava je věnována šperkům z drahých kamenů. Podívat se můžete na originální kousky ze zlata i stříbra, které jsou ozdobené nejluxusnějšími drahými kameny (křišťál, jaspis, mramor, achát ad.). Jestli vás zajímají šperky, rozhodně byste tuto výstavu neměli minout.

Další zajímavé možnosti, jak poznat majestátní zámek

V prostoru konírny najdete další výstavu, která je věnovaná vynálezům 19. a 20. století. To ale není všechno. S dětmi můžete absolvovat velmi krásnou a krátkou prohlídku s průvodkyní v kostýmu princezny. Tato prohlídka trvá 25 minut, takže ji zvládnou i malé děti a uvidí při tom přijímací salon, knihovnu, hlavní jídelnu, halu pod schodištěm a ložnici kněžny.

Zdroj/ foto/ video: zamek-sychrov.cz, cestujeme.info

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.