Pracovní pohovor: máme rady, jak uspět na jedničku!

Pracovní pohovorPracovní pohovor je zkušenost, které se nevyhne nikdo z vás. Minimálně jedenkrát za život na něj budete pozváni i vy, a budete-li chtít uspět, měli byste vědět, jak na to. Můžete mít dokonalý životopis doplněný o ještě dokonalejší motivační dopis, ovšem ani tyto dva dokumenty vám úspěch nezaručí. Existuje celá řada pravidel, kterých je třeba se držet. Chystáte se na pracovní pohovor a sužuje vás strach, že na něm něco pokazíte? Pak byste si určitě neměli nechat ujít dnešní článek, ve kterém vám poradíme, co je při pohovoru nejdůležitější. Pracovní pohovor nemusí být noční můra, stačí jen vědět co dělat!

 • Přijďte včas

  Horší start pracovního pohovoru, než že prošvihnete jeho začátek, si snad ani nelze představit. Snažte se proto udělat maximum pro to, aby se vám to za žádnou cenu nestalo – nařiďte si dva budíky, naplánujte si cestu, buďte na místě alespoň o 5 minut dříve.

 • Vhodný oděv je základ

  Oblečení tvoří první dojem a ten je polovinou úspěchu. Dejte si proto záležet na výběru vhodného outfitu, ve kterém na pracovní pohovor vyrazíte. Snažte se, aby váš zevnějšek působil nenuceně a v žádném případě ne lacině či vyzývavě, s tím rozhodně nezabodujete.

 • Informujte se

  Dostanete-li pozvánku na pracovní pohovor, měli byste se o dané firmě alespoň okrajově informovat. Šanci na úspěch rozhodně nezvýšíte tím, že o pracovním místě či společnosti nebudete vědět ani co by se za nehet vešlo.

 • Nelžete

  Nic není horšího než provalená lež. Ano, udělat ten nejlepší dojem je sice vaším cílem, ovšem určitě ne za cenu lhaní, při kterém by se vám prášilo od pusy. Pracovní pohovor slouží k tomu, abyste potencionálnímu zaměstnavateli dali důvody, proč by měl přijmout právě vás. Vymýšlet si schopnosti, zkušenosti a dovednosti rozhodně není na místě.

 • Nestyďte se klást otázky

  Spousta lidí pohoří na své ostýchavosti na cokoli se zeptat. Pracovní pohovor většinou končí tím, že budete dotázání, zda nemáte vy nějaké otázky. Zakroutit hlavou a říci, že vlastně ani ne, není to nejlepší, co můžete udělat. Jakmile vám něco není jasné, nebojte se položit otázku.

Fotografie publikována se svolením Franky 242 FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.