Praktické tipy jak vybrat oblečení pro miminka

Oblečení pro miminkaNákup oblečení pro miminka je příjemnou radostí budoucích maminek, které ještě s miminkem v bříšku nadšeně a s láskou vybírají dupačky, košilky či bodýčka s veselými a roztomilými potisky. Nezáleží na tom, zda se pro nákup rozhodnete na začátku těhotenství nebo s pořizováním výbavičky počkáte až do pozdějších měsíců, kdy již budete znát pohlaví vašeho miminka, což udá směr vašemu výběru. Seznam potřeb pro miminko je dlouhý a nejedna nastávající maminka se v něm nedokáže orientovat. Proto jsme se rozhodli pomoci vám s výběrem. Do dnešního článku jsme ukryli praktické tipy pro výběr oblečení pro miminka, díky kterým bude jeho pořizování radost i zábava!

Oblečení pro miminka, aneb veselé nákupy s láskou!

Ačkoli jsou dupačky s králíčky, košilky s medvídky i overalky s kytičkami strašně roztomilé, není na místě se unáhlovat a pořizovat zbytečnosti. Jste-li prvorodička, pak nemáte jasnou představu, co miminko potřebuje. Následující řádky vám poradí!

  • Množství

    Hned zkraje si každá maminka musí uvědomit, kolik toho svému miminku chce vlastně pořídit. Můžete se vydat dvěma směry: buď to nebudete přehánět a pořídíte jen to nejnutnější, nebo se naopak necháte strhnout a skříň vašeho dítka tak velmi brzy bude praskat ve švech. Dáte-li přednost koupi jen toho nejnutnějšího, pak díky svému rozhodnutí určitě ušetříte, na druhou stranu je ale potřeba zamyslet se nad tím, zda se vám následně bude chtít prát každou košilku, každé bodýčko či každé dupačky jen proto, že váš potomek nebude mít co na sebe.

  • Co pořídit?

    Hodně maminek při pročítání seznamu výbavičky pro miminko na internetu narazí na dilema: košilky nebo bodýčka? Zatímco jeden seznam může maminku nabádat k pořízení několika košilek, druhý ji naopak může přesvědčovat ke koupi bodýček. Co je tedy lepší? Oboje má své výhody! Zatímco košilky jsou velice jednoduché na oblékání a nebudou vám následně zavazet při přebalování, bodýčka se nevyhrnují, díky čemuž miminku netáhne na záda a drží plenku na místě. Pokud si nejste jistá, zda koupit to či ono, pořiďte od obou druhů po pár kusech a uvidíte, co vám při péči o miminko bude více vyhovovat.

  • Velikost

    Dalším kamenem úrazu je velikost oblečení pro miminka, které se liší a maminky se často ztrácí v udaných číslech. Hned na začátku podotkneme, že skutečnost, že velikost číslo 50 je pro čerstvě narozené miminko, rozhodně ještě neznamená, že právě vašemu drobečkovi nebude tohle číslo maličké. Hodně záleží na velikosti miminka, na tohle vám bohužel žádná čísla mnohdy nepomohou.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.