jmelíJmelí parazituje na stromech ve velkých výškách, až v korunách topolů, vrb, dubů a jiných stromů. Není proto lehké ho utrhnout. Ale není nic jednoduššího, než tento symbol spojený s Vánocemi koupit v květinářství. Proč ho kupovat? Komu?

Pochází z Anglie

Tradice se jmelím pochází od Keltů z Anglie. Dříve bylo věšeno do domů kvůli ochraně před kouzly, duchy, před ohněm. Ale zároveň Keltové věřili, že společně se jmelím přijde do domu i láska, štěstí, odvaha a plodnost. I dnes nám má jmelí přinášet lásku, štěstí, ale pouze to, které je nám darováno.

Polibek pod jmelím

Říká se, že když má muž jmelí, má právo políbit jakoukoliv ženu. Tuto tradici si užívají však především zamilovaní: pár, který se políbí pod darovaným jmelím, které pak zůstane v domácnosti dívky do příštích Vánoc, má spolu zůstat a mít zdravý vztah. Také se bere ohled na počet bobulek na větvičkách, čím víc bobulek, tím více štěstí a lásky. Ale pozor! Polibek má magickou sílu pouze ve Štědrý den.

Krásná dekorace

Kromě toho, že si ho můžete zavěsit do domu, ho můžete využít také jako dekoraci na stůl, nebo můžete malé větvičky jmelí zavěsit na stromeček. A pokud se vám nehodí zrovna zelená, nezoufejte. Jmelí se prodává i ve stříbrné a zlaté barvě. O tom zlatém jmelí se říká, že do domu přinese bohatství. Ale nezapomeňte, že tato magie přijde opět pouze s darovaným jmelím. Až tedy vyrazíte v tento předvánoční čas na návštěvu, nezapomeňte pár větviček jmelí přinést s sebou.

Fotografie publikována se svolením Author: Hans  License: Public Domain Dedication http://all-free-download.com/free-photos/