Odpočinek u televizePřišla druhá adventní neděle a vy pořád nevíte, jak se naladit na Vánoce? Pokud vám nepomohla návštěva vánočních trhů, začátek adventu ani koledy v rádiu, jednoduše si doma pusťte vánoční film, který vás vtáhne do atmosféry plné skořice, vůně jehličí a cukroví. Níže najdete hned několik osvědčených tipů na vánoční filmy a zasloužený odpočinek!

Pohádky nejsou jen pro děti

Mrazík a Tři oříšky pro Popelku se na televizních obrazovkách objevují každoročně. Kdo dnes nezná příběh dívky, kterou terorizují její macecha a nevlastní sestry? K pohádkám pro děti i dospělé ale patří také Anděl páně. Pohádka inspirována dílem Boženy Němcové je o hříšném andělu Petronelovi. Děti ocení krásné písničky a poutavý příběh, dospělí se pak pobaví nad komickými scénami s Ivanem Trojanem a Jiřím Bartoškou.

Americká klasika

K Vánocům neodmyslitelně patří Kevin. Filmy Sám doma a Sám doma 2 jsou zasazeny do vánočních svátků a opakuje se ta stejná situace – rodina odjede pryč na svátky, ale zapomenou nebo ztratí Kevina. Mezitím, co se rodiče strachují a snaží se s ním spojit, on se snaží uchránit dům před zloději, nebo uchránit před nimi sebe samého.

Vánoce, čas upřímného štěstí

Americký film Polární expres vypráví příběh malého chlapce, který ztrácí víru ve Vánoce. O tom, že Santa existuje, se však bude moci přesvědčit na vlastní oči. Z amerických studií pochází také Grinch. Grinch byl jiný než ostatní děti. Jako malý chlapec měl vousy, které byly nazelenalé. Kam šel, tam se mu smáli. Jednou pak, v předvánočním čase, opustil domov a zanevřel na všechny. Odmítl navíc slavit Vánoce a snažil se je později ukrást. Zjistil ale, že to nejde. A tak má i tento příběh šťastný konec.

Se šťastným koncem se můžeme setkat také u Vánoční koledy. Knižní předloha pochází z pera spisovatele Charlese Dickense. I jeho postava, Ebenzer Vydřigroš, nesnáší Vánoce a ignoruje je. Ale po té, co ho navštíví parta duchů, se začne jeho pohled na svátky měnit.

Samozřejmě existuje velké množství filmů, které vás naladí vánočně, je už jen na vás, zda zvolíte romantiku, pohádku nebo komedii.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net