Pevnost ňader závisí na různých fyziologických procesech, kterým se v životě nedá vyhnout. Existují různá doporučení, jak si prsa hezky vytvarovat a dodat pokožce zpět mladistvý vzhled a pružnost. Efektivní jsou některé druhy cviků se zaměřením na prsa. Tímto se dá svislosti částečně (ne však zcela) zabránit, případně povadlost zmírnit.

Příčiny ochablých prsou

Pevnost ňader se logicky zvyšuje s věkem, dále pak v těhotenství, po porodu, po kojení, ale negativně působí i větší výkyvy v hmotnosti. Mimo těchto fyziologických procesů má negativní vliv na poprsí i životní styl, jako je špatná životospráva, kouření, ponocování, holdování alkoholu. Své však mohou udělat i špatné držení těla, hormonální změny, nedostatek pohybu, časté opalování (poškozuje pevnost pokožky) atd.

Pro lepší stav pokožky

S ochablostí ňader jde ruku v ruce i zhoršený stav pokožky. Nejen na obličeji, ale i krku a dekoltu se kůže smršťuje a tvoří se vrásky. Stav pokožky lze zlepšit dobrou životosprávou, pitným režimem, sprchováním se v teplé a studené vodě na střídačku, pleťové masky i na krk a dekolt a další kosmetická péče. Peeling a obklady na dekolt mohou být na minerální, ale i ovocné bázi. Pokožka potřebuje přijímat minerály a vitamíny i zvenčí. Díky tomu se pokožka stane víc pružná.

K pevnosti prsou přispěje i masáž. Rozetřete si na prsa tělové mléko a masírujte (ideálně před sprchováním). K masáži lze použít i kostky ledu. Na prsní masáž je možné zajít i do salonu. Odborníci se shodují, že pravidelná masáž prsou dokáže zvětšit ňadra až o dva centimetry a navíc to zpevní i pokožku.

Cvičení na zpevnění prsou

Mimo masáží, kosmetické péče a zdravého stravování pomáhá i cvičení. Cviky zaměřené na prsní svaly jsou účinné, ale působí spíš jako prevence. Máte-li už prsy povadlé, něco málo to zaručeně pomůže, ale žádné zázraky nečekejte. Výborné je i plavání, tenis, házená, volejbal. Z cviků se zaměřte na dámské kliky, rozpažování se závažím, cvičení s gumou za zády, tlačení dlaní proti sobě, posilování s činkami. Prsa jsou z velké části tvořená tukovým tkanivem, proto držíte-li dietu, hubněte postupně. Protože při rychlém a větším úbytku váhy mohou prsa ochabnout. Jezte hodně bílkovin a vitamínu C.

Další možnosti zpevnění prsou

  • Speciální krémy
  • Doplňky stravy (tobolky) na bylinné bázi
  • Chirurgická cesta

Obrázek: pixabay.com