Přírodní prevence proti vysokému tlakuŽe je příroda mocná čarodějka víme již po staletí, skutečnost, že díky ní existuje přírodní prevence proti vysokému tlaku, je ale pro mnohé z vás jistě překvapením. Hypertenzí – neboli vysokým krevním tlakem – trpí celá řada z vás a mnohdy o tom ani nevíte. Ve chvíli, kdy vám lékař stanoví vysoký krevní tlak, se bohužel bez pomoci potřebných léků obejdete jen těžko, ovšem pokud hledáte způsob, jak tomuto zdravotnímu problému předejít, je pro vás sázkou na jistotu přírodní prevence proti vysokému tlaku. A my se jí v dnešním článku podíváme blíže na zoubek!

Přírodní prevence proti vysokému tlaku z domácích zásob

Věřili byste tomu, že se přírodní prevence proti vysokému tlaku ukrývá u vás doma? Pokud ne, pak vás rádi překvapíme a zároveň vám i prozradíme, kde ji hledat!

  • Losos

    Rádi si čas od času pochutnáte na lososu? Pak věřte, že tahle rybka vám nejen zachutná, ale zároveň poslouží jako prevence proti vysokému tlaku! Je doslova nabitá omega-3 mastnými kyselinami, o kterých je známo, že příznivým způsobem ovlivňují krevní tlak. Pokud vám nechutná přímo losos, můžete si dát makrelu nebo sardinky.

  • Banány

    Proti vysokému krevnímu tlaku jsou banány tou pravou sladkou prevencí, na kterou můžete vsadit kdykoli dostanete chuť! Banány jsou bohaté na draslík, jenž krevní tlak napomáhá snižovat. Kromě banánů si můžete bez výčitek pochutnat na meruňkách nebo čočce.

  • Pomeranče

    Pomeranče jsou výbornou zásobárnou vitamínu C a jak je vědecky potvrzeno, pokud je budete konzumovat pravidelně, snížíte tak riziko, že se u vás rozvine hypertenze. Jasnou volbou je i 100% pomerančový džus, kterému odolá jen málokdo.

Obrázek: pixabay.com