S tímto problémem se dnes potýká mnoho žen i mužů. Zjistit přitom původ padání vlasů nebývá zpravidla jednoduchá záležitost. Faktorů ovlivňujících kvalitu vlasů je spousta. Od životního stylu a stravování až po stres, úzkost, hormonální nerovnováha, chudokrevnost, špatná cirkulace krve a v neposlední řadě i dědické faktory. Společně se podíváme na přírodní léčivé prostředky, které účinně pomáhají regulovat či úplně zamezit vypadávání vlasů.
Ricinový olej
Olejů, které pomáhají napravit poškozené vlasy je spousta. Jasmínový, kokosový nebo právě ricinový olej. Ricinový olej je hustý a lepkavý, proto je vhodné smíchat ho například s olejem kokosovým. Nejideálnější je udělat si zábal na noc a ráno vlasy umýt.
Olej z tresčích jater
Tento olej nejen, že zmirňuje vypadávání vlasů, ale dokonce podporuje růst nových. Jednu polévkou lžíci smíchejte s jiným olejem – kokosový, mandlový, slunečnicový, olivový atd. Naneste na místa, která mají nejnižší hustotu vlasů. Namočte ručník do horké vody, vyždímejte a udělejte si teplý zábal. Tato procedura napomáhá otevření pórů pokožky na hlavě a olej se takto vstřebá rychleji.
Aloe Vera
Aloe nemusím nejspíš dlouze představovat a každý zná jeho blahodárné účinky na lidský organismus. Smíchejte dvě polévkové lžíce aloe vera se šťávou z půlky citrónu a poté naneste na umyté vlasy. Nechejte působit zhruba 5 až 10 minut a poté spláchněte vodou. Aloe obsahuje enzymy, které účinně podporují růst nových vlasů.
Správná péče o vlasy
Kvalitu vlasů bezesporu ovlivňuje správná péče. Používejte v co nejmenším rozsahu fény, žehličku na vlasy a když už, tak s ochrannými vlasovými prostředky. Pravidelně používejte balzámy, masky a vlasová séra včetně bylinek. Z vlasové kosmetiky vybírejte pouze kvalitní přípravky a vyhněte se výrazně vonícím produktům. Ono to sice velmi láká, ale mohou obsahovat syntetické vůně, což vlasům škodí.
Fotografie publikována se svolením zcool.com.cn Photography/FreeDigitalPhotos.net
Komentáře