Jak poznat zánět močového měchýřePříznaky těhotenství v prvních dnech jsou hodně individuální a každá žena či dívka reaguje na graviditu jiným způsobem. I přesto, že jistotu početí nového života ženě dokáže nabídnout buď těhotenský test nebo prohlídka u jejího gynekologa, hledá mnoho z nich příznaky těhotenství v prvních dnech – jak se říká – naslepo a mnohdy si i chtěné těhotenství a prvotní projevy vsugerují. Možná i vy tajně doufáte, že vaše pokusy byly tentokrát úspěšné a že se vám pod srdcem začíná klubat nový život, jež bude nedílnou součástí toho vašeho. Ještě než se začnete sledovat od hlavy až k patě, přečtěte si náš dnešní článek, ve kterém se na nejčastější příznaky těhotenství v prvních dnech společně podíváme.

Nevolnost a nechutenství

Pověstné těhotenské nevolnosti k tomuto období neodmyslitelně patří a pokud se podíváme do čísel, zjistíme, že neklidným žaludkem, zvracením a nechutenstvím v těhotenství trpí až 80% nastávajících maminek. Nevolnost tedy lze zařadit mezi příznaky těhotenství v prvních dnech a je to rovněž i jedna z prvních věcí, na kterou se ženy toužící po miminku upínají. Rovněž nemusí být pravidlem, že by vás nevolnosti musely trápit jen ráno, neboť mnoho maminek je pociťuje klidně po celý den nebo odpoledne či večer.

Citlivá prsa

Mezi dalšími příznaky těhotenství v prvních dnech jsou na dotek citlivá prsa, která gravidní ženu pobolívají, jsou oteklá a postupem času i mění svou velikost – což je ale hodně individuální a nelze to brát jako pravidlo. Citlivost prsou samozřejmě může být příznakem těhotenství, ale rovněž může být i projevem ovulace nebo přicházející menstruace. Není se proto čemu divit, že se v tomto ohledu řada žen a dívek bohužel zklamala.

Bolesti a špinění

Mezi šestým a dvanáctým dnem od oplodnění se vajíčko začne usazovat v děloze, což může být důvodem bolestí v podbřišku nebo slabého špinění. Nejedná se o silné bolesti ani o krvácení, ovšem i v tomto případě nutno podotknout, že bolesti a křeče do podbřišku potažmo i lehké špinění mohou být projevy tzv. implementační krvácení, což znamená nepovedené uhnízdění a potrat v brzkých dnech, který drtivá většina žen a dívek ani nezaznamená a považuje jej za obyčejnou menstruaci.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net