kloubyV posledních letech přibývá počet lidí, kteří trpí problémy pohybového aparátu. Bolest pohybového aparátu bývá častou příčinou pracovní neschopnosti. U osob starších 63 let představuje tento problém polovinu veškerého chronického onemocnění. Pro kvalitní život je funkční pohybový aparát stejně důležitý, jako pro srdce kyslík. Lidské tělo je malým zázrakem přírody a představte si, že 200 kostí spojuje přes 100 pohyblivých kloubních spojů a vše musí být dokonale synchronizováno.

Kosti a klouby utvářejí dokonalý systém opory těla

Dohromady tak utvářejí dokonalý „funkční“systém opory těla. Tvar a velikost různých kostí i kloubů jsou úměrné své funkci tak, aby náš pohyb byl co nejvíce plynulý. Například chůze do schodů zatěžuje kyčelní a kolenní klouby až na šestinásobek vlastní váhy. O tom, že nadměrná tělesná váha předurčuje k tomuto problému snad ani psát nemusím. Klouby a kosti mimo jiné potřebují ke svému správnému fungování dostatek živin (stavebních a regeneračních látek).

V pozadí problému může stát mnoho faktorů

Avšak nejen lidé trpící nadváhou patří do krizové skupiny, kterou mohou postihnout kloubní potíže. Tyto se mohou projevit, jako důsledek jiného onemocnění a jejich zdárně neukončené léčbě. Příkladem může být lymfatická borelióza. Bolesti kloubů mohou signalizovat i jiné zánětlivé onemocnění a infekce. A v neposlední řadě se může jednat o degenerativní onemocnění  – artróza. Důvodů, které způsobují potíže kloubního aparátu, může být mnoho. Nezdravý životní styl a nedostatek přírodníkloubní výživa kloubní výživy tomuto problému nahrává přímo do karet.

S narůstajícím věkem se tělo opotřebovává

Je logické, že s přibývajícím věkem už tuhle bolí a tamhle píchá. Tělo se opotřebovává a je potřeba mu pomoci. V běžné stravě dnešní doby bohužel chybí některé látky, bez kterých tělo správně fungovat nemůže. Ani auto nepojede bez pohonných hmot a bez oleje zadřete motor. Proto je nutné nepodceňovat první příznaky a ihned jednat. Kloubům a kostem je potřeba pomáhat. Cílenou a včasnou péčí se vyhnete nepříjemným bolestem a strašáku jménem „ARTRÓZA“. Nezapomeňte proto používat přírodní kloubní výživu, která obsahuje stavební a revitalizační látky. Je zvláštní, kolik žen používá kosmetické produkty proti vráskám zvenčí, ale na tělo uvnitř už se zapomíná!