mlékoNení tomu dávno, co média zaplavila informacemi o tom, jak škodlivé je pít mléko. Přesněji kravské mléko. Ano, kravské mléko není dobré pro ty lidi, kteří mají alergií na laktózu. To je již prokázáno. Už v útlém věku dítěte se dělají testy na laktózu, aby se předešlo k dalším vážnějším komplikacím. Další studie údajně prokázaly to, že i když mléko obsahuje mnoho vitamínu D, tělo ho nevyužije, že způsobuje obezitu a další negativa. Nicméně existuje i jiný pohled nad tím, proč je stále důležité pít mléko. Mléko stejně tak jako mléčné výrobky jsou vynikajícím zdrojem vitamínu D a bílkovin, které patří mezi základní živiny pro zdravý a správný růst dítěte. Tohle rozhodně mějte na paměti, když budete chtít odebrat dítěti mléko a nahradit ho například džusem, čajem, či minerální vodou.

Mléko potřebuje nejen mozek, ale i nervová soustava

Jak již bylo zmíněno, mléko obsahuje vitamín D a bílkoviny. Každý pediatr vám potvrdí, že pravidelné pití mléka má dobrý vliv na mozkový vývoj jedince, ale taktéž posiluje nervovou soustavu. Určitě vám doporučí, který typ mléka by vaše dítko mělo pít. Na trhu s mléky existují totiž několik typů a druhů mlék od plnotučného, po odstředěné, bio mléko, kozí mléko a další. Každý z těchto mlék má ale své pro a proti. Zkuste se jich na to pozeptat, nebo další a cenné informace naleznete na stránkách, které se zabývají zdravým životním stylem.

Zdravé zuby

Některé studie poukazují na to, že i když pijete mléko pravidelně, zuby můžete mít i tak nezdravé. Jestli je tomu tak, je těžko posoudit. Protože mít zdravé zuby ovlivňují mnoho dalších faktorů jako je genetická výbava, pravidelnost a správnost čistění, použití zubního kartáčku, pravidelná kontrola, strava a další.  Ale vzhledem k tomu, že mléko obsahuje vysoké procento živin, rozhodně by se mléko nemělo vyčleňovat z pravidelné konzumace. Mléko posiluje zubní sklovinu a tak zabraňuje vzniku, šíření zubního kazu.

Pomáhá zvýšit energetickou hladinu

Mléko, kromě vitamínu D a bílkovin, obsahuje fosfor, vitamín A a další stopové prvky. Tím, že vašemu dítěte dopřáváte pravidelné pití mléka, zvyšujete mu imunitní systém a hladinu energie. Dítě má opravdu velkou spotřebu energie během dne, a proto je dobré mu neustále dodávat tyto látky, které i zabraňují dehydrataci.

Fotografie publikována se svolením od Imagerymajestic Photography FreeDigitalPhotos.net