líbáníBez ohledu na to, jak staří jsme, je polibek stále tím krásným okamžikem v našich životech, které si zapamatujeme. Nikdo z nás si určitě nedokáže představit žít šťastný život bez teplých, něžných polibků. Líbání není jen spojení dvou úst, ale taktéž přenos informací, či pozitivní energie. Moc dobře víme, že někdy slova nestačí. Mluví za nás činy a líbání patří mezi ně.  Líbání má i jiné pozitivní účinky. Víte, která to jsou?

Přírodní lék

Už kdysi dávno se říkalo, že polibek je jako přírodní lék, který vyléčí nejednu bolest. Mnohé o tom by povyprávěli určitě lékaři z oboru psychologie. Je to jako by vás někdo vyléčil pomocí kouzelného proutku a zbavil vás úzkosti, stresu, nejistoty, neklidu. Toto náročné období nejvíce postihuje mladé lidi, kteří žijí buď chaotickým životem, nebo žijí jen tak ze dne na den. Jejich pocit nejistoty často ovlivňuje sexuální a emociální život.  Není divu, že potom plamínek lásky zahasne dříve, než by se rozpálil ve velký oheň. A přitom stačí tak málo. Náklonnost k milující osobě, objetí a něžné políbení. Je sice pravdou, že čím starší jsme, tím se méně objímáme, líbáme, ale tohle je nezbytná součást našeho života, na kterou bychom neměli zapomínat.

Líbání je jako létání na křídlech lásky

Bohužel, každý z nás určitě někdy zažil tělesnou, ale i duševní bolest. Někteří lidé si snaží tuto bolest zmírnit, jiní zapomenout, a jiní to nedokážou nikdy do konce svého života. Je to jako otevřená rána, která se zarývá hlouběji a hlouběji. Ani léky na bolest nevyléčí to, jako je upřímný, něžný polibek milovaného člověka. Na chvíli se zastavíte, zapomenete a vnímáte jen ústa toho druhého. Je to čistá láska, úcta toho, který vám poskytne své já.

Líbání udržuje vaše ústa zdravá

Co si budeme povídat, když je člověk zamilovaný na svou osobní hygienu dbá více, než když byl samotář. A to stejné je i se zuby. Dobře si uvědomujeme fakt, že nepříjemný zápach z úst by mohl pokazit jinak krásný okamžik. A tak si zuby čistíme i 3 krát denně, důkladně oplachujeme ústní vodou, čímž napomáháme ke zdravým zubům.

 

Fotografie publikována se svolením od Photostock Photograpfy FreeDigitalPhotos. net