svatbaSvatba je událost, kterou by měl každý muž a každá žena zažít jen jednou se svojí životní láskou. Plánování svatby trvá měsíce a na konci má být dokonalá svatba, kterou si manželé budou pamatovat navěky. Jak docílit toho, aby vaše svatba byla nezapomenutelná nejen pro vás, novomanžele, ale pro všechny zúčastněné?

Svatba na netradičním místě

Snoubenci se obvykle berou na úřadě nebo v kostele. Přitom spoustu z nich touží po netradičním místě, která vidí ve filmech – na útesu, u moře, v lese, na louce, na hradě… Svatební obřady lze dokonce uskutečnit už i v oblacích nebo ve vodě. Možná vás napadne, že taková svatba musí stát spoustu peněz. Není to tak, záleží jen na vás, kolik do svatby zainvestujete!

Pohoštění

Mnoho snoubenců si při přípravách svatby láme hlavu s jídlem, které se bude podávat. Proto skončí mnoho hostin tradičně, řízkem a bramborovým salátem. Nebojte se nabídnout hostům více! Pokud víte o hostech, kteří nejedí maso či nesmějí laktózu, přizpůsobte tomu pohoštění – nejen pro ně, dejte ochutnat všem hostům. Od hlavního jídla až po dezert! A nezapomeňte dát výslužku do zajímavých krabiček.

Oblečení

Mnoho žen se stále drží bílé barvy, pokud jde o svatební šaty. Není však už neobvyklé a zarážející, pokud jsou s aplikacemi jiné barvy, nebo pokud jsou celé šaty jiné barvy, například champagne či slonová kost. A nejde jen o barvu. Upusťte uzdu své fantazii i co se tvaru týče. Šaty mohou být krátké, moderní, i ty princeznovské lze doladit o něco extravagantnější výstřihy, například na zádech. Co je však důležité – snoubenci k sobě musí ladit. Pokud si přejete svatbu v jednom určitém duchu, například aby měli všichni hosté něco červeného, napište to do pozvánky.

Hudba

Všichni známe klasický svatební pochod, ať už v klavírní nebo houslové verzi. Je to váš den, proto se nebojte zvolit hudbu, která je vám blízká. Během cesty uličkou klidně může hrát jiná romantická hudba, která ve vás bude evokovat lásku k tomu druhému. Ostatní to vůbec chápat nemusí, na to nehleďte.

Dárečky

Dary se nedávají pouze novomanželům – i hosté by měli dostat malou pozornost. Podělte se o štěstí a věnujte každému například semínko čtyřlístku, které lze sehnat v zahradnictví. Jiná možnost je přichystat praktické obálky s kapesníčky uvnitř s nápisem „Na slzy štěstí“. Další možností je malý svatební bublifuk, který hosté využijí, až novomanželé půjdou společně uličkou od oltáře.

Obrázek: pixabay.com