Rande naslepo a jeho pravidlaRande naslepo je stále ožehavějším tématem. V současné době se spousta párů seznámí pomocí internetové seznamky, která následně vyústí v nápad sejít se – jak se říká – naslepo. Cílem dnešního článku určitě není kritizovat seznamování na internetu či vás od tohoto způsobu hledání ideálního partnera kdovíjak odradit. Proti gustu žádný dišputát. Pozor ale na anonymitu, se kterou se na webových seznamkách můžete setkat, protože v takovou chvíli nemáte žádnou jistotu, že na druhé straně skutečně sedí pohledný muž a nikoli jen starý chlípák. Rande naslepo má zkrátka svá pravidla – chcete-li jej absolvovat, měli byste je znát!

 1. Sejděte se na veřejném místě

  Tak tohle je stará, otřepaná fráze, kterou vám snad nemusíme připomínat. Pokud byste ale přeci jen – čistě teoreticky – měli zapomenout, dejte si k tomuto bodu pořádně tlustý křiklavě červený vykřičník. Zvolte například kavárnu, obchodní centrum, městský park – zkrátka cokoli, kde se to hemží lidmi. 

 2. Řekněte někomu, kam jdete

  Nechceme, abyste se chlubili, že máte rande naslepo, ale rozhodně neuškodí, když se o tom někomu zmíníte. Není od věci mít jistotu, že někdo z vašeho okolí bude vědět, kam a v kolik hodin jdete, navíc bude-li se rande ubírat směrem, který vám nebude příjemný, může kamarád či kamarádka přispěchat na pomoc.

 3. Při rande naslepo nebuďte přehnaně sdílní

  Tím vám samozřejmě neříkáme, abyste celou dobu mlčeli jako kapři. Tímto bodem se vám snažíte vnuknout do hlavy, že osobní a intimní informace na první rande naslepo rozhodně nepatří. Nemluvte o adrese, zaměstnání, rodině – nechte si to na příště, když to vyjde. 

 4. Mějte mobil v pohotovosti

  Mobilní telefon většina z vás nedá z ruky. I přesto se ujistěte, že ještě než vyrazíte na rande naslepo, bude váš mobil dostatečně nabitý a během schůzky hlavně zapnutý. Jedině tak budete mít jistotu, že když to nepůjde podle vašich představ, budete moci kdykoli někomu zavolat.

 5. Všeho s mírou

  A teď je řeč především o alkoholu. Ano, spoustě lidí sice pomáhá překonat prvotní nervozitu, ale v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Navíc byste mohli ztratit zábrany a kdo se pak postará o vaší bezpečnost?

Fotografie publikována se svolením Marcolm FreeDigitalPhotos.net