rebarboraS blížícím se jarem už začínají vykukovat pupeny jarních rostlin, mezi nimiž patří i rebarbora. Rebarbora je právem nazývaná superfood, protože má mnoho fantastických zdravotních výhod. Jsou to především tyto vitamíny (K, A, C, B, vápník, draslík, mangan), ale i minerální látky, které naše tělo potřebuje. Jako malý bonus slouží rebarbora k rychlejšímu procesu hubnutí.. Rebarboru můžete pěstovat po celý rok. Stačí k tomu, když máte vytápěný skleník a sklízet můžete kdykoliv. Ale setkala jsem se i s lidmi, kteří si rebarboru pěstují doma ve velkém květináči a jsou umístěny někde u teplejšího místa. Tato nenáročná rostlina může růst i 15 let.

Kde se obvykle používá rebarbora

Rebarboru máme spojenou s dětstvím, kdy jsme ji dostávaly jako sladké saláty, ale i buchty. V dnešní době se také používá do polévek, salátů, slaných buchet, kompotů, ale můžeme ji jíst taktéž za syrova.

Podporuje zdravý imunitní systém

Máte jarní únavu? Tělo se postupně probouzí ze zimního spánku a k nastartování zdravého imunitního systému, potřebuje mnoho cenných vitamínů a minerálních látek. A co si tedy dopřát rebarboru? Tím, že obsahuje vitamín C, je klíčovým faktorem v produkci kolagenu a tím předchází k předčasnému stárnutí a budete vypadat mladší a budete se cítit vitálněji.

Zdravé oči

Koukáte často na televizi, či na počítač a vaše oči jsou poté unavené? Jak jim šetrně pomoci, bez chemických medikamentů? Zkuste opět rebarboru, která obsahuje vitamín A pro zdravé oči. Dále je to beta – karoten, lutein a tyto vitamíny opět pomáhají vašim očím pro lepší zaostření.

Krásné, zdravé zuby

V neposlední řadě, i když bychom mohli uvádět více zdravotních výhod, jsou to naše zuby. Zuby potřebují dostatek vápníku, který sice můžeme získat mlékem, ale rebarbora má obdobné množství vápníků, jako mléko. Pravidelný přísun vápníku zabraňuje vypadávání zubů a měknutí kostí.

Fotografie publikována se svolením Mister GC Photography FreeDigitalPhotos.net