Relaxační pedikúraKosmetická péče o nohy patří k těm méně oblíbeným činnostem, avšak nutným! Obzvlášť během letních měsíců. Kdy se nosí otevřená obuv a vaše nožky, jsou vystaveny všem na obdiv. Nejlepší varianta je, pokud si necháte udělat pedikúru hned s manikúrou při jednom. Ne vždy je však čas běžet do salónu. Jestliže nepotřebujete zrovna odstranit kuří oko, zvládnete pedikúru hravě doma. Je potřeba si předem promyslet, zda budete provádět pedikúru suchou či mokrou. Nejčastěji se provádí doma pedikúra mokrá. Pokud se vám do ní nechce samotné, můžete se domluvit s kamarádkou a pedikúru si provést navzájem. Určitě se dá u šálku kávy probrat spousta věcí a rychleji vám to uteče.

Začněte relaxační lázní, která zjemní kůži

Můžete použít lavor, nebo si pořídit speciální vaničku, pro domácí pedikúru. Sama jsem zvolila vaničku, která má světelné diody, ohřev vody a příjemné bublinky. Jako dárek, jsem k tomu dostala říční kameny, o které lze masírovat chodila. Pedikúra se tak změní v příjemnou a relaxační záležitost. Ztvrdlá kůže, která je na chodidlech, díky vodní lázni změkne a jde lépe obrousit. Do vody přidejte změkčující přísady v podobě aromatických solí, popřípadě olej.  Na konci lázně, proveďte peeling a nohy opláchněte.

Pilníky a pemzy

Vyberte si tvarově pemzu, která vám bude nejlépe vyhovovat a padne vám do ruky. Obruste paty, různé mozoly a jiná kritická místa. Klidně si mezi tím udělejte pauzu. Zrovna tento krok bývá pořádná otrava, ale je nutné odstranit zrohovatělou kůži. Jinak je celá pedikúra naprosto zbytečná. Pusťte si klidně film, hudbu, udělejte si kafe, čaj nebo drink.

Hydratační maska na nohy

Když jste ukončili obrušování, naneste peeling a ujistěte se, že jste se zbavili veškeré ztvrdlé kůže. Opláchněte, usušte nohy a naneste masku. Tu nechejte působit podle instrukcí od výrobce. Já nejraději používám mořské sady nebo levanduli a někdy růži. Masku nechávám působit 10 až 20 minut. Poté opláchnete, usušíte.

Věnujte péči nehtům

K pěstěným nožkám patří rovněž krásné nehty. Použijte krém nebo olejíček, pro změkčení kůžičky a zatlačte pomocí pomerančového dřívka. Nehty si nalakujte tak, jak jste zvyklé. Lze použít i nehtové dekorace, které běžně používáte při lakování nehtů na ruce. Palec má největší plochu a klidně na něj můžete nalepit kytičku 3D či jinou ozdobu, kterou budete mít po ruce.

Finálová výživa pro nohy

Jakmile dobře zaschne lak na nehtech, nakrémujte celá chodidla. Doporučuji použít masážní olejíček, který si nanesete i na lýtka a jemně masírovat. Nyní máte hotovo a nožky budete mít vláčné a sametové. Pedikúra se doporučuje opakovat 2x až3x za měsíc.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net