Vše má své klady a zápory. Stejně tak i bydlení na vesnici, v bytě či rodinném domě i v luxusní vile. Svět se odjakživa dělil na chudé a bohaté. Dnes k tomu máme ještě i střední třídu.

Zatímco někdo sní o vlastní garsonce, druhý prohlíží lukrativní nabídky a vily na prodej. Ovšem našim cílem není soudit, co je správné a co nikoliv. Zda měl někdo štěstí anebo vlastním úsilím a dřinou přispěl k tomu, že může dosáhnout na finančně nákladnější nemovitost a tudíž bydlet v luxusní vile. Karty jsou rozdány, ale pojďme se společně podívat na výhody a nevýhody bydlení ve vile.

Proti – Velké lákadlo pro zloděje

Ačkoliv se to nezdá, tak i luxusní vily mají své zápory. Možná si říkáte, že byste okamžitě měnili své stávající bydlení v bytě 2+1 za bydlení v moderní a luxusní vile. Jenže taková vila je mnohdy velké lákadlo pro zloděje. Tudíž s luxusní vilou si musí její majitel pořídit i důkladné zabezpečení a mnohdy i kamerový systém.

Pro – Život jako v pohádce

Jednu nevýhodu tedy již znáte. Luxus a bohatství vždy lákal nepoctivce (zloděje). K výhodám bezesporu patří prostory, luxus, pohodlí. V takové vile můžete mít vlastní kancelář, bazén, saunu, relaxační centrum, několik ložnic, domácí kino, fitness a zkrátka, co vás napadne. To zaručeně přispívá k většímu komfortu a pohodlí.

Proti – Trn v oku

Bohužel mezi nepěkné lidské vlastnosti patří závist. Tudíž se lehce stane, že vás budou lidé posuzovat ne podle toho, jaký jste člověk, ale podle toho, jak velký je váš majetek. Lehce se pak stane, že si chováte kolem sebe klubko zmijí. Ne každý je takový, ale hodně lidí nedokáže strávit, že se prostě někdo může mít dobře (lépe).

Proti – Více výdajů

S nákladnějšími věcmi i bydlením přichází ruku v ruce i více výdajů. Udržovat takovou vilu není žádná legrace. Vyžaduje to pravidelný úklid, údržbu interiéru i exteriéru – zahrada, jezírko, rybníček, bazén apod. Rovněž to znamená více výdajů za vybavení, jako je nábytek, dekorace, bytové textilie a další. Většinou se to neobejde bez zahradníka a společností nabízející pravidelný úklid a péči o domácnost.

Pro – Žijí z toho další lidé

Znám několik lidí žijících v luxusních vilách a díky tomu mají možnost si vydělat i další. Což je určitě fajn. Jak už bylo zmíněno, většinou se takový život neobejde bez pomocníků. Tudíž má možnost si vydělat přinejmenším zahradník a uklízečka. To v případě větší vily. Malé vilky to by byla jiná kapitola. Také záleží na tom, kolik lidí vilu obývá a jak moc jsou šikovní a ochotní se podílet na její údržbě.