Řetízek jako ideální šperk pro muže i ženyŠperky byly vždy považovány za symbol nadřazenosti, odlišnosti a originality. V dávných dobách tyto doplňky odlišovaly příslušníky jednotlivých kast a kmenů. Dnes však slouží výlučně k ozdobě a propůjčení pocitu výjimečnosti.

Šperky se zpravidla zdobily více ženy. V dnešní době se poměr mužů a žen, jež na svém krku, zápěstí nebo prstu nosí nějaký ten blýskavý doplněk, pomalu, ale jistě vyrovnává. Jedním z „univerzálních“ šperků je bezpochyby řetízek na krk. Jaký druh řetízků se hodí pro muže, a po kterém by měly sáhnout spíše ženy? Odpověď na tuto otázku bude součástí následujícího článku.

Masivní řetízky = doména pánského osazenstva

Masivní řetízky nebo řetízky tvořené většími oky, bývají zpravidla doménou pánského pokolení. Mezi nejoblíbenější materiály řetízků patří nepochybně stříbro a chirurgická ocel. Investice do zlatého masivního řetízku na krk nebývá nejnižší, proto si jeho pořízení nemůže dovolit každý. Zapínání pánských šperků je nejčastěji řešeno karabinou, která je velmi pevná a odolná.

Jemnější řetízky jako neopomenutelný doplněk ženy

Ženy, dívky a dámy nejrůznějšího věku potom dávají přednost spíše jemnějším řetízkům. Stejně jako u mužů, se i u žen těší velké oblibě zejména řetízky stříbrné a náhrdelníky vyrobené z chirurgické oceli. V posledních letech se do „módy“ dostávají řetízky bohatě zdobené drahými kameny nebo třpytivými krystaly. Mezi nejoblíbenější zástupce dámských řetízků patří nepochybně řetízky kroucené nebo řetízky typu „had“, které vynikají svým dokonalým a dlouhotrvajícím leskem.

Jak nový řetízek vybírat?

Nejdůležitější je zvolení správné velikosti, stejně jako tloušťky nebo druhu. Dávejte si pozor na materiálové složení šperku a tento šperk vybírejte pouze u ověřeného prodejce. Vyhnete se tak nepříjemným komplikacím v podobě alergické reakce nebo nekvalitního výrobku, který vám nebo vašim nejbližším mnoho radosti nepřinese.