kamnaNejen pro milovníky stylu „vintage“ jsou určená horkovzdušná kamna. Dokážou vytvořit úžasnou atmosféru díky svému designu a samozřejmě také příjemným praskáním polínek. Snad každý miluje nezaměnitelnou vůni dřeva a tu díky horkovzdušným kamnům na dřevo budete mít doma neustále. Přírodní materiály vždy působily uklidňujícím dojmem. S těmito kamny černé matné barvy, která je žáruvzdorná si můžete usednout do houpacího křesla s knížkou v ruce. A užívat si nezapomenutelné okamžiky, které známe jen z vyprávění našich dědečků a babiček. Nenechte se však mýlit, že horkovzdušná kamna jsou určená pouze na chatu.

Horkovzdušná kamna využijete takřka všude

Variabilita těchto kamen je až neskutečná. Dokážou totiž podpořit, jak venkovský styl bydlení, tak moderní vybavení domácnosti, kde dominuje například sklo. V takovém propojení se jedná o vrchol luxusu. Kamna využijete jak v bytě, domě, na chatě, skladu, ale i garáži. Dřevěná podlaha v kombinaci s kamennou dlažbou kolem kamen, bílý běhoun a skleněný konferenční stolek vykouzlí luxusní podívanou. Nejspíš vás napadne spojení kamna a bílý běhoun? Ano i to je možné. Horkovzdušná kamna dokážou spalovat nejen plyny, ale i prachové částice. Způsob hoření je zde velmi účinný, ale především hospodárný. Než si stihnete dočíst první kapitolu vaší oblíbené knížky, bude vám pištět konvice s vřelou vodou na zasloužený šálek kávy. Ano dokonce i vařit se dá na horkovzdušných kamnech.

Kamna, která zahřejí a navíc ozdobí interiér

V dřívějších dobách plnila kamna pouze funkci praktickou. Moc se nehledělo na to, jak splývají či vyčnívají se zbytkemhorkovzdušná kamna interiéru. Dnes je tomu však jinak. Horkovzdušná kamna jsou nejen dekorativní, trendové, ale i plně funkční a dokonce je možné vybrat správnou velikost. Topit se v nich dá suchým a tvrdým dřevem, které může rovněž plnit dekorativní funkci. Zvolit však můžete i brikety.

Obrázek: http://www.teplovzdusnakamna.cz/