OZ Make Up 2013Líčení pod brýle vyžaduje trochu cviku, ale není to nic složitého. U líčení pod brýle je potřeba se zaměřit na pár detailů jako je síla obroučků a jejich barva, zda se jedná o líčení pro krátkozraké nebo dalekozraké. Dále o délku řas, aby nepříjemně nedrhly o skla a další detaily, na které se zaměříme v dnešním článku.

Sjednocený make-up

Na začátku je potřeba sjednotit pleť make-upem ve stejném odstínu, jako je vaše pokožka. Pod make-up použijte bázi, která zabrání zbytečnému rozmazávání, při posouvání brýlí po nose. Nezapomínejte na tvářenku, která dodá pleti svěžest. Ta se nanáší tak, aby byla vidět a proto u větších brýlí bude končit těsně pod nimi.

Obočí

Obočí by mělo působit přirozeným dojmem. Dokreslete drobnými tahy čárky stínem nebo tužkou tam, kde vidíte mezery a čistým štětcem rozetřete do ztracena. Obočí nesmí rušit horní okraj brýlí – ten by neměl končit pod obočím.

Oči

Brýle, které jsou určeny nablízko, zvětšují opticky oči. V líčení se nemusíte nijak omezovat a nebojte se sytějších barev. Brýle dokážou „spolknout“ některé barvy a proto jemné líčení nebude vůbec zřetelné. Vhodné jsou také oční linky, tmavou tužkou. Délka řas by neměla být taková, aby vás brýle omezovaly, když budete mrkat. Při vybírání barev si dejte pozor na barvu obrouček, aby líčení hezky ladilo.

Brýle na dálku naopak opticky oči zmenšují. Vynechejte spodní linku a zaměřte se spíše na barvy přirozené. Používat můžete světlé tužky a řasenku volte takovou, která zvětší objem řas. Vyvarujte se černých a jiných tmavých a matných očních stínů i dramatických očních linek. Ty ještě více opticky zmenší oči. Pokud však nechcete upustit od svého zvyku, zvolte spíš kouřové líčení, kdy nezůstane na oku ostrá linka. Líčení se rozptýlí do ztracena.

Rty

Zatímco u líčení očí musíte vycházet z výše uvedených detailů – barva obrouček, skla nebo jejich velikost. U rtů můžete pustit uzdu střídmosti. Zde platí to, co pro všechny ostatní. Blondýnkám sluší světlé odstíny rtěnek a brunety mohou klidně sáhnout po rudé rtěnce.

Fotografie: Nice view Author: Alejandro Martinez licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com