psí pelíšekVybrat správný pelíšek, pro naše čtyřnohé kamarády není jen tak. Někteří pejsci upřednostňují tvrdší podklad a jiní raději měkoučký. Rovněž musíme vycházet z toho, jak je pejsek velký popřípadě jak „bude“velký. Pes mnoho času během dne prospí, proto se výběr správného pelechu nesmí podcenit. Mimo velikosti pelíšku je také nutné zvážit výběr materiálu, tak aby se dobře udržoval v čistotě. Existují materiály, které se dají přetřít vlhkým hadrem a máte hotovo, některé je však nutné prát. Rovněž uvážíme věk, povahové vlastnosti a zdravotní stav psa. Někteří pejsci mají rádi, když se kolem nich něco děje a jsou všudypřítomní. Ale jsou i pejsci, kteří si raději někam zalezou a mají rádi klid.

Jaký vybrat správný pelíšek

Občas se vyplatí pořídit pejskovi hned dva. Jeden, který budou mít někde v místnosti, kde se nacházíte i vy a je tam rušno. Jen tak pro případ náhlé únavy a krátkého zdřímnutí, ale neztratí přehled. A potom kukaň nebo boudu, která poskytne pejskovi klid a potřebné soukromí. Tu je možné umístit někam v koutku nebo na nerušeném místě. I lidé mívají občas chuť si prostě někam zalézt.

Pelíšky různých materiálů

Látkové mohou být různého materiálu: bavlna, semiš, mikro – plyš, plyš a další. Pokud zvolíte látkový pelíšek, je vhodné, aby měl snímatelný potah. Takto nebude problém kdykoliv jej vyprat v pračce.

Plastové pelíšky lépe drží tvar a jsou stabilnější. Na dno takového pelíšku se umístí polštář nebo deka. Plastové pelíšky jsou omyvatelné a vhodné zvlášť pro fenky v době hárání. Nebo také pokud mají štěňátka. Podobně jsou na tom pelíšky proutěné.

Potony jsou šité bez okrajů a různých tvarů. Od oválných, kulatých po obdélníky. Jsou to prakticky takové velké polštáře. Nabízejí pejskům dostatek prostoru a pohodlí. Velmi často si tyto pelíšky oblíbí i kočky, pokud máte doma obě tyto zvířátka, může občas kočka okupovat pelíšek vašeho pejska.

Fotografie publikována se svolením Gualberto107 Photography/FreeDigitalPhotos.net