Plesová sezóna je pro každou ženu příležitostí udělat ze sebe dokonalou princeznu, alespoň na chvíli. Co si vzít na sebe, abyste tak skutečně vypadaly a protančily na plese „nejedny střevíce“?

V první řadě je důležité vědět, že celkový dojem by neměl působit přeplácaně. Je jasné, že chcete mít pěkné boty, účes, nalíčení i kabelku. Vše by však mělo být tak akorát a večerní šaty by měly vzít celou pozornost na sebe. Zapomeňte na satén, organzu a další podobné materiály. Šaty vám musí sedět a musí lichotit vaší postavě. Rozhodně by z vás také nemělo být vidět víc, než je slušné.

jak-se-obleknout-na-ples

Jaké šaty a kam

Do divadla a na koncerty, které se odehrávají v divadle či koncertních síních, zvolte krátké šaty (malé černé). Krátké znamená minimálně ke kolenům a nemusejí být jen černé. Zároveň by však barva neměla být přehnaně výrazná. Jestliže si chcete vzít rukavičky, patří ke krátkým šatům také krátké. Na ples už jsou vhodné dlouhé šaty. Občas jsou k vidění i krátké šaty, třeba na maturitním plese, ale mnohem větší kouzlo mají dlouhé.

Klasická svatba se řadí k podobným událostem jako je koktejlová nebo zahradní párty a jsou na ni vhodné koktejlky. Mají stejnou délku jako malé černé, ale můžete se více uvolnit a vzít si i něco barevnějšího. Dlouhé slavnostní šaty by měla mít jen nevěsta a žádná svatebčanka by neměla svými příliš výraznými šaty strhávat hlavní pozornost na sebe. Rozhodně nevolte bílou barvu, tu smí v tento den nosit jen nevěsta!

K večerním a malým černým šatům jsou vhodné boty s uzavřenou špičkou a punčochy. Koktejlky je možné kombinovat i s botami s otevřenou špičkou. Sandálky si můžete vzít na neformální příležitosti.

Šaty pro baculatou postavu

Pro silnější ženy nejsou stanovené žádné šaty, které by byly přímo dělané na plnoštíhlou postavu. Každé tělo je jiné. Proto i vy se můžete řídit svým vkusem a vybírat si to, co se vám líbí. Jen se řiďte několika pravidly. Vyhněte se velmi lesklým materiálům. Vhodné nejsou ani mohutné čalouněné sukně. Klidně si vezměte i bílou barvu a pozor na korzety. Určitě pro vás nebudou vhodné zbytečné a dlouhé šály, kterými se budete zakrývat ani drobné kudrlinky na hlavě.

Je spousta krásných šatů pro různé příležitosti. Zvolte si ty vhodné pro událost, jež se zúčastníte, ať si zbytečně neuděláte módní faux pax.