Co se vám snaží vaše tělo sdělit prostřednictvím zdravotních neduhů?

Lidský organismus představuje složitý mechanismus, v němž se odehrává nemalé množství procesů probíhajících ve stejném okamžiku nezávisle na sobě. Jakmile v našem těle není něco úplně v pořádku, dá nám to nějak najevo.

 

Ovšem ne každý věnuje dostatečnou pozornost signálům a tomu, co mu jeho vlastní tělo sděluje. Nicméně právě díky tomu lze předejít mnohdy vážným zdravotním komplikacím. Přinášíme vám některé ze signálů, které není radno brát na lehkou váhu.

Křehké nehty a vlasy

Ve většině případů za tímto problémem stojí nedostatek vitamínu D a vápníku. Jezte hodně zeleniny (brokolice, brambory), jogurt, naklíčené pšenice a pijte kefír.  Zjistěte si, které další potraviny jsou zdrojem těchto látek, a zařaďte je do svého jídelníčku.

Suchá kůže

Suchost pokožky je způsobená nedostatkem vitamínu E. Do jídelníčku zařaďte co nejdříve semínka, mandle, rostlinné oleje, zelí, špenát, ryby, vejce a snažte se zvednout hladinu tohoto vitamínu.

Chuť na sladkosti

Chuť na sladké znamená, že je váš nervový systém vyčerpaný a potřebuje nějakou energetickou vzpruhu. Určitě hned nesahejte po nezdravých pochoutkách, místo toho si dejte třeba trošku hořké čokolády nebo medu.

Chuť na kyselé

Jestliže máte nezadržitelnou a opakovanou chuť na kyselé, pak to může znamenat problém s játry či žlučníkem. Konzumujte dostatek citrusů a borůvek.

Chuť na slané

Chuť na slané potraviny může být řečí těla, že není vše úplně v pořádku s oblastí genitálií a močových cest. Může se schylovat k infekci.

Chuť na mořské plody

Samozřejmě, že tu a tam dostane každý na něco chuť. Zvlášť pokud mu dané jídlo chutná. My máme však na mysli opakované a nezadržitelné nutkání po nějakém jídle. Chuť na mořské plody signalizuje nedostatek jódu. Není nic lepšího než začít jít právě ony mořské plody, řasy, ryby apod.

Krvácení dásní

Může být signálem začínající paradontózy, ale i toho, že vám chybí vitamín C. Jezte dostatek brokolice, kapusty, cirusů, kiwi, rajčátek, papáji a další ovoce a zeleninu, kde je obsažen tento vitamín.

Křeče dolních končetin + špatný spánek

Tyto dva signály jsou známkou toho, že tělu pravděpodobně chybí dostatek hořčíku a draslíku. Je potřeba zvýšit příjem těchto minerálů. Jezte více špenátu, kapusty, semínek (lněná, slunečnicová) a ořechů.

Obrázek: pixabay.com

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.