Co sebou na cyklistický výlet?

Těšíte se, až vyschnou meze a vyrazíte na cyklistický výlet? Pak nezapomínejte, že aby se takový výlet vydařil, je potřeba se na něj pořádně připravit. I zde platí pořekadlo, že čím méně věcí – tím snadnější a příjemnější cesta.

Čím dál častěji se na cyklistických stezkách objevují také bruslaři, a to včetně několikadenních výletníků s ruksaky na zádech, rodičů s dětmi v cyklopřívěsech i pejskařů, jež se po dlouhé zimě jen těžko smiřují s tím, že na těchto trasách nejsou sami. Cyklisti, kterým se vrhá na paty štěkající nevychovaný čtyřnožec, už však méně zbožňují hlášku: on nekouše, nebojte se. Ať už vaše setkání se psem dopadne jakkoliv, mějte na paměti, že cyklista musí být ostražitý, jako každý jiný řidič. Mít v pořádku brzdy je základ, ale stejně tak musíte disponovat trpělivostí a včasnými reakcemi.

Lékárnička

Rozhodně se vyplatí mít u sebe lékárničku se základním vybavením. Obsahovat by měla prostředky k ošetření drobných až středně těžkých poranění. Součástí by měl být i průvodce zásadami první pomoci s důležitými telefonními čísly.

Vodotěsné tašky

Jestliže plánujete delší trasu, pak se neobejdete bez zavazadel. Ideální jsou vodotěsné tašky, které se připevňují na řidítka i do zadní části kola. Záleží, kolik toho budete skutečně potřebovat. Tašky by měly mít přihrádky a být přehledné. V jedné z kapes by určitě neměly chybět mapy a cyklostezky. Samozřejmě dále pak držák na láhev a láhev s pitím. Ne vždy budete mít možnost se občerstvit a pitný režim je důležitý.

Oblečení

U oděvů buďte obzvlášť pečliví. Chybět by neměly dlouhé i krátké nohavice kalhot, spodní prádlo, triko s krátkým i dlouhým rukávem (materiály dobře sající pot), nepromokavou větrovku, čepici s kšiltem, aby vám do očí nesvítilo sluníčko, brýle a helma, cyklistické rukavice, kvalitní obuv – mimo té, kterou budete mít na sobě ještě rezervní. S výběrem oděvů buďte obzvlášť pečliví, nejedete na módní přehlídku.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.