seriál s partou vědcůMožná si někteří mysleli, a vypadalo to tak v posledním díle poslední sezóny, že Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) končí a další díly nebudou. Ale není to pravda. Za necelý měsíc bude nový díl této americké situační komedie, která se drží mezi nejlepšími seriály současnosti.

O čem je řeč?

Je řeč o seriálu, který se vysílá už od roku 2007. V USA je jeho domovskou stanicí CBS, u nás se pak vysílá na televizní stanici Prima Cool, a to od roku 2009. Každá epizoda má v průměru jednadvacet minut. Je to necelá půlhodina plná smíchu, která začíná kultovní písní „The History of Everything“.

V březnu tohoto roku bylo potvrzeno, že vyjdou další tři řady, osmá, devátá a desátá. Seriál by tak měl běžet následující tři roky a skončit by měl v roce 2017, ovšem fanoušci už nyní dychtí po 11. řadě. Je možné, že i další řada bude, protože herci za každý jeden díl dostanou vyplacenou částku 1 milion amerických dolarů. Jestliže spočítáme, že jedna série má 24 dílů, přijdou si tak na opravdu velký balík peněz.

O tom, co bude, je těžké spekulovat. Jisté ale je, že osmá řada odstartuje již 22. září tohoto roku. A už teď je jisté, že nás uvítá hned prémiovou dvojepizodou. Na internetu je už nyní mnoho spoilerů, které prozrazují více o nových epizodách a samotných postavách, jak se budou dále vyvíjet.

Oblíbené postavy z „TBBT“

V seriálu je sedm hlavních postav, kolem kterých se vše točí. Sheldon, Amy, Howard, Bernadette, Raj, Leonard a jeho přítelkyně Penny, blondýnka, která jediná nemá doktorát, ani nerozumí ničemu z fyziky či jiného odborného zaměření. Penny je servírka a s Leonardem se v poslední sérii zasnoubili. Sheldon a Amy jsou pár a mají svá zvláštní pravidla. Sheldon je jimi tak trochu posedlý, všechny zavazuje smlouvami – ve vztahu milostném i kamarádském. Je tak zvláštní, ale je to právě on, koho miliony lidí po celém světě milují. Raj je také velmi chytrý, ale nemá štěstí na ženy. Sem tam se naskytla příležitost na rande, ale vždy to nějak krachlo. Až v poslední sérii si našel přítelkyni, se kterou mu vztah vydrží snad déle. Z party zbývá Howard a Bernadette, manželé, oba vědci. I tento pár je velmi oblíbený, dodává seriálu šťávu. Jsou zde ovšem i vedlejší postavy, bez kterých by si fanoušci seriál neuměli představit.

Fotografie: The Big Bang Theory CBS Entertainment Author: robert wade licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com