vášeňČas neúprosně letí a mnoha párům se stane, že spadnou do stereotypu. Možná i vás se týká skutečnost, že začátku vztahu byly plné vášně a časem, i když si s partnerem rozumíte, je vaším nejlepším přítelem a životní oporou, milostný život se vytratil. Proč?

Vášeň všude okolo nás

Zamilované páry dychtící jeden po druhém dnes vidíme všude – ať už je to ulice, reklamy, časopisy nebo filmy. Skutečnost je taková, že i když ztrátou vášně ve vztahu trpí mnoho párů, nikdo o tom nechce mluvit a dusí v sobě pocit, že okolí překypuje vášní, jen oni ne. Nenechte se zmanipulovat, otevřete se!

Síla milování

Realita je taková, že sexuální život ve vztahu ovládá ten, který jej nevyhledává tak často. Ten druhý i přes chuť na sex ohleduplně ustoupí, když ten druhý řekne: bolí mě hlava, není mi dobře, jsem unavený/á. Staré indiánské praktiky však doporučují oddat se vášni i přes zmíněné překážky. Sex ozdravuje naše tělo, duši a tělu dodává energii a radost. Zprvu se tak může zdát, že nemáte chuť či sílu, ale během sexu se ukáže, že jste po něm toužili.

Jak si více užít onen okamžik?

Nemyslete na výsledek

Sexuální život ve vašem vztahu mohl upadnout i kvůli tomu, že se příliš držíte jeho výsledku. Pokud dáte do sexu vše a partner nedosáhne orgasmu, cítíte se zklamaní, nejistí a od dalšího sexu vás to může odradit. Přestaňte myslet na to, jak to dopadne! Užívejte si tu chvíli.

Vraťte se do minulosti

Pamatujete, jak bylo vzrušující objevovat jeden druhého během prvních doteků a milostných chvil? Zkuste se chovat tak, že o druhém nic nevíte. Objevujte tělo partnera, znovu zjišťujte, co je pro něj vzrušující. Možná najdete i něco, o čem jste doposud nevěděli!

Obrázek: pixabay.com