Co si nezapomenout zabalit k moři

Plánujete, že si o prázdninách užijete sluneční paprsky na písčité či oblázkové pláži někde u moře? Pak se patrně nemůžete dočkat, až přijde den D a vyrazíte vstříc dobrodružství i odpočinku. V takovém případě se vyplatí být připravení a nezapomenout sbalit a vyřídit vše potřebné.

Ideálně, když si předem sepíšete seznam úkolů i věcí, které si budete brát sebou. Určitě se vyplatí brát jen to nejdůležitější, nikoliv zbytečnosti. Trochu vám s tím pomůžeme a přinášíme seznam úkolů i věcí, které si připište do svých poznámek.

Osobní věci

K osobním věcem patří doklady, kde pro jistotu zkontrolujte jejich platnost. Pořiďte si kopie a pošlete si je do emailu. Zjistěte si vše o měně v dané zemi i to, kolik budete potřebovat sebou na útratu. Peníze neukládejte na jedno místo, ale rozdělte je. Mimo jiné si vezměte pro všechny případy i platební kartu, kterou lze využívat i v zahraničí.

Dále si nezapomeňte vzít sebou mobilní telefon a uložit do něj všechna důležitá telefonní čísla. To, že jste si sjednali levné cestovní pojištění, ještě neznamená, že máte vyhráno. Vždy se vyplatí mít i telefonní číslo na pojišťovnu, kde vám poradí v případě nesnází. Vyznat se ve všech tarifech a parametrech pojištění může být pro někoho složité. Dobrá rada nad zlato.

Zábava

Na cestu si přibalte časopis, knížku, karty, cokoliv vás zabaví během dlouhé cesty, ale i na pláži či pro zpříjemnění večera. Pokud máte e-book nezapomeňte si opět vzít i nabíječku. Také fotoaparát, ať si můžete zvěčnit vzpomínky.

Úkoly

Zalít květiny, zabezpečit byt proti zlodějům, dát sousedům či někomu z rodiny klíče, kdyby u vás prasklo potrubí, nebylo by to nic příjemného. Přece se nebudete kvůli tomu vracet o týden dříve z dovolené. A samozřejmě pojištění od ERGO, je dobré mít někoho, kdo pomáhá.

Pojištění lze sjednat online, takže nemusíte nikam chodit. Více o tom, proč mít sjednané pojištění se dočtete v našem minulém článku.

Oblečení

K tomu nejdůležitějšímu patří plavky, plážová obuv, šaty, kraťasy, trička a další nezbytně nutné oblečení. Máte-li v plánu pořídit si nové plavky, pak vám stačí, když si vezmete jedny a další koupíte až na místě. Stejně tak šaty či jiné oblečení a obuv. Opalovací přípravky rovněž můžete koupit na místě, stejně tak i plážovou tašku. To už záleží na vás, zda hodláte i nakupovat nebo dáváte přednost tomu, že si vše povezete z domu.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.