jak na lepší náladuObčas nám jak se řekne „něco přelítne přes nos“. Sedíme a cítíme se sklesle. Někdo nebo něco nám ubralo z naší energie a nejsme prostě ve své kůži. Nejdůležitější ze všeho je, nesetrvávat v tomto stavu a udělat maximum proto, abychom se opět cítili komfortně. Přináším pár tipů, jak si zlepšit náladu.

Pusťte si komedii

Pokud vám to čas a situace dovolí, zkuste si pustit komedii. Ze začátku na ni určitě nebude mít náladu, ale po nějaké chvíli uvidíte svět barevněji. Jde o to přijít na jiné myšlenky a hlavně se uvolnit. Rozhodně nesahejte po filmu, který by vás udržel v depresi.

Běžte si zaběhat

Pohyb je způsob, jak si zlepšit nejen kondici, ale i náladu. Při fyzické námaze se uvolňují endorfiny, které se právem nazývají hormony štěstí. Nemusí se nutně jednat o běhání, ale klidně projížďka přírodou na kole, bruslích nebo jiná pohybová aktivita. Zvlášť pokud cítíte hněv, poznáte po chvíli, jak se dává na ústup.

Začtěte se do knížky

Klasická tištěná kniha má svou duši, vůni a kouzlo. Kniha dokáže přenést člověka ve fantazii do míst, kde vám bude skutečně dobře. Opět si vyberte nějaký odpočinkový žánr. Dobře se posaďte nebo pohodlně lehněte a začtěte se.

Vypište se z toho

Nemáte zrovna moc náladu o tom mluvit s kamarádkou? Pak si vezměte tužku a papír a prostě se z toho vypište. Co vás štve, co chcete změnit, jak se cítíte, zkrátka co vám na mysl přijde, to napište. Uvidíte, že popsaný kus papíru je mnohdy užitečná věc a vám se uleví. Pomůže vám to srovnat si myšlenky a třeba sami přijdete na to, že nemá smysl se trápit kvůli malichernostem.

Relax ve vaně

Plná vana voňavé pěny, příjemná hudba, plamínky svíček a koukat vám bude z vany jenom nos. Zkuste prostě své problémy utopit v příjemné koupeli. Klidně si k tomu dejte na tácek jahody a postříkejte je šlehačkou. Snažte se zahnat šrámy na duši něčím, co vám bude hodně příjemné.

Pracujte a pěstujte koníčky

Teď nemám na mysli, abyste v bojové náladě započali dělat něco, co vás ještě více naštve. Mám na mysli takový druh práce, který vám dovolí duševně odpočívat. Něco, co děláte ve volném čase a děláte to rádi. Může se jednat o háčkování, natírání nábytku, různé opravy nebo zahrádkaření. Zkrátka cokoliv, co vám pomůže překonat špatnou náladu.

Fotografie publikována se svolením Author:writing by elisa xyz. a pencil http://all-free-download.com/free-photos/