CyklovýletyCyklovýlety jsou stále oblíbenějším způsobem, jak naložit s volným časem. Počasí se konečně umoudřilo, po dlouhé zimě nastalo příjemné jaro, kterému na paty šlape horké léto – a to je příležitost pro každého nadšeného cyklistu, aby oprášil své vozítko, obul kecky, nasadil helmu a vyrazil na zajímavý cyklovýlet pěkně po České republice. Nemáte-li ještě nápady pro letošní cyklovýlety, pozorně čtěte dál! Připravili jsme pro vás nápady na zajímavé, rozmanité a lákavé cyklostezky, které slibují nejen dech beroucí pohled na krajinu, ale i nezapomenutelné zážitky, které si můžete užít s celou rodinou. Díky nám a našemu článku šlápnete do pedálů a vyrazíte vstříc dobrodružství 3, 2, 1 teď!

  • Cyklovýlety podél Brněnské přehrady

    Okolí známé Brněnské přehrady skrývám mnoho lákadel. Třicetikilometrová trasa není kdovíjak nedosažitelným cílem a hravě tuto cyklostezku zdolají i méně zkušení cyklisté. Většinu času vás čeká jízda po neoznačených trasách a měnit se bude i terén – potkáte jak asfalt, tak i přírodní terén. Máte-li doma horské kolo – které pro tuto trasu doporučujeme – není nad čím váhat.

  • Cyklovýlety k Bukové hoře

    Pro celou rodinu je určený náš druhý tip – tedy cyklovýlet na Bukovou horu, která se nachází ve Ski parku Červená voda. Dle vlastních zkušeností a možností můžete volit mezi šesticí cyklostezek, přičemž ta nejkratší měří pouhé 3 m a nejdelší 20 km – nejedná se o nic nepřekonatelného. Určitě vás potěší – zvláště vyjedete-li s rodinou – že jsou stezky převážně z kopce.

  • Cyklovýlety v okolí řeky Bečvy

    Hledáte-li bezpečné cyklovýlety, zamiřte do východní části země – do okolí řeky Bečvy. Trasa měřící něco kolem 141 km rozhodně není jednodenním výletem, a proto vám doporučujeme vyrazit do těchto míst na příjemnou dovolenou. Dobrou zprávou je, že většina trasy vede mimo komunikace, díky čemuž se nemusíte bát zapojit do cyklovýletu i vaše dítka. Zajímavá místa jsou například Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí či Lipník nad Bečvou.

Fotografie publikována se svolením Foto76 FreeDigitalPhotos.net