Nábytek z paletNa trhu existuje nepřeberné množství všelijakého nábytku, který je i finančně velmi dostupný. Ne každý má to štěstí, že jeho peněženka přetéká financemi, nebo vlastní jakousi finanční rezervu, do které může sáhnout, kdykoli mu nějaký kus nábytku padne do oka.  Snad každý z nás touží po tom, zařídit si své bydlení moderně, prakticky ale zároveň i levně. Chcete své bydlení oživit něčím doslova vlastním? Toužíte po originálním kousku, který do vašeho bytu či domu vnese nejen nádech originality, ale i kousek vás? A slyšeli jste vůbec někdy o nábytku vyrobeném z palet?

Někdy stačí málo, abychom se doma cítili dobře

Každý občas zatouží mít kolem sebe něco netradičního a netypického. Palety můžete pořídit v jakékoli výkupně palet. Koupit můžete palety nové i použité, v pestrém výběru rozměrů – 600×400 mm, 800×600 mm, 1200×800 mm, 1200×1000 mm a jiných atypických velikostech. Můžete si i nechat vyrobit paletu na míru, záleží jen na vás a na účelu, pro který bude paleta určena. Palety seženete ve světlém i tmavém provedení, cenové rozmezí se pohybuje od 85,- Kč za kus. Úplně nové palety koupíte od 230,- Kč, použité za 140,- Kč. Stačí si vybrat.

Z palet vyrobíte cokoli

Od židlí, přes houpačky až k originálním zahradním domkům pro děti. Z palet vyrobíte moderní schodiště, věšáky na oblečení, křesla, postele i zahradní nábytek. Tady se meze rozhodně nekladou. Stačí jistá dávka manuální zručnosti a o trochu více představivosti a váš byt se rázem stane doupětem umění. Zapojte vaši fantazii, kupte několik kusů palet a pusťte se do výroby! Uvidíte, že vás tato aktivita nejen pobaví, ale přinese do vašeho bydlení něco nového, co jen tak nikdo nemá.

Péče o palety

Rozhodnete-li se ozvláštnit vaše bydlení originálním nábytkem z palet, rozhodně nečekejte, že si domů přinesete opracované dřevo bez jediné třísky, které byste bez jakékoli práce ihned mohli zakomponovat k ostatní výbavě. Palety se nevyrábějí s úmyslem, aby si z nich někdo udělal postel či venkovní posezení na zahrádce. Z tohoto důvodu nejsou vyrobeny z příliš kvalitního dřeva. Pokud si s úpravou palet nevíte rady, zajděte do jakéhokoli obchodu určeného pro kutily, kde vám jistě rádi poradí. V prvé řadě si rozmyslete, zda palety použijete do interiéru či exteriéru, teprve na základě tohoto rozhodnutí volte přípravky, které jsou k tomu určené.

Fotografie publikována se svolením Phanlop88 Photography/FreeDigitalPhotos.net