Chystáte večírek ve španělském duchu, máte připravené dokonalé menu, které tvoří všechny nejznámější španělské speciality, nezapomněli jste ani na španělskou hudbu, ale co nápoje? Přece nebudete k dokonalým pokrmům podávat čistou vodu. Zaměřte se na oblíbené Španělské nápoje. 

Vhodně zvolené nápoje jsou nedílnou součástí každého pokrmu. Jestliže chcete dodržet španělské chutě, pak máte hned několik možností, co se může na vašem stole objevit. Tím nejuniverzálnějším nápojem, který je hodně oblíbený i v našich končinách zejména v letním období je osvěžující Sangria.

Ovoce a víno potěší chuťové pohárky

Sangria není na přípravu nijak složitá, jejím základem je čerstvé ovoce, zejména citrusy, broskve, hroznové víno, ananas, červené víno a brandy. Můžete ji doplnit vodou, ale určitě nezapomeňte na dostatečné množství ledu. Ideální také je, nechat ji několik hodin, nebo přes noc uležet v lednici. Ve Španělsku je Sangria podávána prakticky ke každému jídlu a setkáte se s ní skoro na každém stole.

Oblíbené Španělské nápoje

Neméně známým nápojem, je Piňa Colada, jejímž základem je bílý rum, ananasový džus, kokosový krém, na ozdobení pak můžete použít i ananas. Piňa Colada je velmi oblíbeným koktejlem nejen ve Španělsku, ale i u nás. Jestliže budete shánět nějaké kvalitní španělské víno, ať už k výrobě Sangrie, nebo pro samostatné pití, pak se určitě zaměřte na oficiální dovozce španělských potravin, jen zde máte zaručenou 100% kvalitu.

Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani toto víno katalog.bmcbrno.cz/old-porter-13.html, které je nejen lahodné na pití, ale můžete jej použít také při výrobě domácí játrovky, či dalších pokusů. Z tohoto vína můžete cítit jemnou vůni rozinek, dřevo a jemný kouř. Portské víno je typické jemnou, ale přitom plnou, sladkou chutí. Není to víno, kterého byste vypili večer s přáteli jednu či více lahví. Je to víno, které si budete chtít vychutnat.

Obrázek: pixabay.com