bavlnaMožná se to nezdá, ale člověk prospí až třetinu svého života. Právě proto je důležité, aby se člověk kvalitně vyspal. Zde hraje samozřejmě důležitou roli mnoho faktorů a mezi jeden z nich patří i volba kvalitního ložního prádla.

Materiálů pro výrobu ložního prádla je samozřejmě na výběr několik. Ale neprohloupíte, když zvolíte povlečení z materiálů přírodních. Mezi velmi oblíbené a hojně nakupované patří povlečení z bavlny. Jednak má už svou dlouholetou tradici, ale zároveň potěší i svými praktickými vlastnostmi, které mu nelze odepřít.

Bavlna a její přednosti

Do pozdního středověku byla bavlna v Evropě skoro neznámá. Dnes však už známe všechny její přednosti. Již na první dotek lze poznat, že povlečení z přírodních materiálů je měkoučké, jemné a hodně příjemné. Bavlna zaujme také svou prodyšností, kdy však zároveň dokáže dobře pohlcovat pot. Bavlněné povlečení rovněž překvapí svou odolností a dlouhou životností. Mezi další klady patří hřejivost, kterou oceníte hlavně v zimním období, až vám bude krásně teploučko. Mezi zástupem kladů oceníte i praktičnost. Velmi dobře se udržuje a máte možnost praní na 60°C. Bavlněné povlečení můžete i žehlit a tím se znásobí hygieničnost. Povlečení z přírodních materiálů je velice vhodné pro lidi, kteří trpí různými alergiemi, vyrážkami nebo astmatem. Protože je vyráběno pouze z přírodních materiálů, tedy materiálů zdravotně nezávadných.

Když cena vítězí nad kvalitou

Dnes se spousta domácností dívá pouze na cenu, nikoliv kvalitu materiálu. Mnoho prodejců i výrobců nabízí povlečení ze syntetických materiálů. Cenově sice ušetříte nějakou tu kačku, ale oproti bavlněnému povlečení se připravíte o výše uvedené výhody. Navíc se můžete potýkat u nekvalitního povlečení se žmolkovatostí a mnohem dříve budete muset nakupovat povlečení nové. Rozhodně nemá tak dlouhou životnost. S povlečením vyrobeným z přírodních materiálů se budete doslova cítit jako v bavlnce a to už přece za to stojí!

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net