nehtyOkousávání nehtů je špatný zlozvyk a odnaučit se to dá, sice s většími obtížemi, ale kdo vytrvá, ten docílí krásných, zdravých nehtů. Tyto nehty pak působí nejenže nevzhledně, ale pokud si jej budete často a špatně okousávat, můžete si trvale poškodit nejen nehty, ale i zuby, dáseň. Nehty vám sice znovu narostou, ale zuby už ne. Okousávání nehtů způsobuje u zubů zubní kaz, ale i poškozuje sklovinu. Zanechává na zubech skvrny, které se těžko odstraňují.

Proč si okousáváme nehty?

Je to především o naší psychice. Čas od času se nám přihodí nějaká špatná situace, jsme nervózní, máme špatnou náladu. A co uděláme nejdříve, když nic nemáme pro ruce? Ano, jsou to naše ruce, které nějak musíme zaměstnat. Někdo dělá „meleme, meleme“ a jiný zase začne okousávat nehty klidně i na veřejnosti.

Jak se odnaučit tohoto špatného zlozvyku?

Prvně si musíte uvědomit, že je to špatná vlastnost, kterou musíte nějakým způsobem odbourat. Je několik metod, které nám pomohou zamezit tomuto špatnému zlozvyku.nehty 1

Na konečky prstů si nalepte náplast

Možná si někdo řekne: „Ale vždyť chodím do práce, nebo na procházky, a když budu s někým mluvit, tak jak mám neukazovat své ruce“? Ano, tohle je důležitá otázka, na kterou ale znáte odpověď. V práci, venku nejste 24 hodin denně, a když přijdete domů, své prsty můžete v klidu olepit náplastí. Náplasti můžete měnit denně. Chce to jen čas, kdy vaše nehty opět získají krásný vzhled.

Udržujete ruce stále zaměstnané

Kdykoliv máte nutkání okousávat nehty, zkuste vymyslet nějakou rychlou činnost pro vaše ruce. Můžete například ťukat do stolu, sepnout ruce, ruce dát do kapsy, nebo si hrajte s klíčemi, či gumičkou. Variant je nespočet.

Nalakovat nehty

Na trhu s laky na nehty existuje přípravek zvaný Bitrex. Je to chemická látka, která nepoškozuje vaše nehty, ale působí na vaše chuťové buňky. Tento lak aplikujte několikrát denně, noste ho s sebou, kdykoliv můžete. Je to nepříjemná chuť a může vás zbavit tohoto zlozvyku.

Používejte falešné nehty

Komu se nedaří zbavit se okousávání nehtů, ale chce je mít krásné, nechá si nalepit falešné nehty. Přírodní nehty mají potom dostatek času dorůst do své délky, zpevní se. Je dobré čas od času tyto umělé nehty sundat a udělat manikúru svým přírodním nehtům. Nehty mají být kratší délky, jelikož delší nehty jsou náchylné na lámavost a třepení.

Fotografie publikována se svolením od Imagerymajestic and Frame Angel Photography/FreeDigitalPhotos. net