Batůžek, crossbody, bucket, bowling …to je pouze něco málo z názvů (druhů) kabelek. Kabelky doprovází každou ženu jak při každodenních činnostech, tak společenských událostech. U dámských kabelek vesměs platí, že s nadcházejícím večerem se jejich velikost zmenšuje.

Ráno většina žen sáhne po větší kabelce, aby se tam vešlo spoustu věcí na celý den, a večer stačí psaníčko do společnosti. Ačkoliv jsou kabelky nepostradatelnými každodenními společníky, dopouští se často mnohé ženy chyb, které zkazí celkový dojem jejich outfitu. Přinášíme několik tipů, jak kabelku nosit.

Nepodceňujte velikost kabelky

Víte o tom, že kabelka větších rozměrů dokáže přidat ženě opticky až několik kilo navíc? Proto buďte při výběru kabelky obezřetné. Platí zde jednoduché pravidlo. Čím menší žena, tím menší kabelka. Vysoké a štíhlé ženy mohou nosit kabelky větších rozměrů. Mimo to záleží i na způsobu, jak danou kabelku nosíte. Menší ženy by měly kabelku raději držet v ruce, vyhnout se tak optickým kilům navíc.

Zbavte se fejků

Raději jedna pravá italská kožená kabelka než 8 fejků. Tuto radu mějte na mysli pokaždé, když se zahledíte do laciné kabelky jen proto, že jde o falešnou značku. Fejkové kabelky si mohou dovolit mladé slečny, ale opravdové dámě by to zkazilo image.

Čistota kabelky

Bohužel právě na kabelce jde často vidět, zda o ni její majitelka pečuje či nikoliv. Není nic horšího, než zanedbaná kabelka. Tady vám nepomůže ani fakt, že jde o drahou koženou kabelku, pokud je ušmudlaná, zmuchlaná a má nedbalý vzhled.

Obuv nemusí s kabelkou ladit

Pravidlo, že černá kožená kabelka vyžaduje černé kožené boty, dávno neplatí. Při nošení dámské kabelky je důležité, aby ladila a doplnila celkový look. Móda je hravá a nebojte se nových neotřelých kombinací.

Pořádek v kabelce

Dalším důležitým bodem je pořádek a řád v kabelce. Šmátrání v kabelce a hledání zvonícího mobilního telefonu či klíčů od auta svědčí o tom, že kabelka nemá žádný vnitřní řád. Jak to vypadá uvnitř kabelky, tak bude patrně vypadat i život její majitelky. Je-li v kabelce chaos, o mnohém to vypovídá.

Obrázek: pixabay.com