monitor dechuMonitor dechu patří k prvním a nejdůležitějším zdravotním pomůckám pro vaše narozené miminko. Monitor dechu vám zajistí dohled vašeho miminka: když spí, snižuje riziko náhlého selhání dechu (SIDS) a zároveň ujistí maminku, že je vše v pořádku.

Jak ale vybrat „ten“ správný?

Než si daný produkt koupíte, důkladně si přečtěte cenné informace, které naleznete na internetových webech, diskuzích, fórech, ale také jejich recenze. Čím více informací, tím lepší budete mít představu o daném produktu.

Záleží tedy na tom, zda-li chcete monitor používat stále, anebo jen v případě, kdy dítě spí.

Monitor dechu, který se stále používá, připevníte někde na dětské oblečení a už můžete vyrazit s kočárkem na procházku do parku, či na návštěvu přátel, rodiny apod. Ale nezapomeňte, že vaše dítě roste a čím více se bude pohybovat, tím může dojít k uvolnění a pak už uslyšíte silný zvuk alarmu.

Na trhu existují další typy: Monitor dechu s jednou monitorovací deskou nebo se dvěma.  Jedna deska je ideální pro malé postýlky typu nemocničních, ale také pro postýlku klasickou. Tady ale nastává stejný problém jako u monitoru dechu, který je stále připevněn. Ono stačí, když se dítko bude přetáčet ze strany na stranu a už uslyšíte alarm.

Důležitým faktorem je také doba používání. Ideální doba monitorování dechu není přesně stanovena. Někdo uvádí jen 6 měsíců, a jiný zase rok. Tuto dobu si ale určujete sami. Existuje jakási závislost na monitoru. Jste starostlivá máma, která chce pro své dítě to nejlepší.

V neposlední řadě je to cena. Každá budoucí, nebo už i nynější maminka si musí zvážit, zda-li opravdu tento přístroj potřebuje. Patří mezi cenově dražší pomůcky. Můžete si tedy koupit nový, nebo starší. Další variantou je zapůjčení v nemocnicích, ale také v různých centrech pro děti.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net