ID-100114304Vytrhávání obočí patří v dnešní době mezi činnosti, které jsou naprosto běžné. Obočí si upravuje téměř každá žena, ať už si na to troufne sama doma, nebo raději navštíví kosmetický salón, kde si tuto proceduru nechá provést od profesionálů za celkem rozumnou cenu. Pokud nejste se svým obočím spokojena, nelíbí se vám a chcete ho upravit do hezčího tvaru, ale nevíte, jak ho správně vytrhat aby to vypadalo dobře, může vám být tento článek užitečným pomocníkem.

Krásné obočí krok za krokem

Nejdůležitější je, aby oči po úpravě vypadaly přirozeně. Možná se to neříká nahlas, ale je obecně známo, že právě obočí stojí za celkovým vzhledem vašeho obličeje. Upravíte-li si obočí nevhodným způsobem, zaručeně se to podepíše na vašem výrazu. Dnes již nejsou v módě úzké linie, ani obočí „dohola“ již nefrčí. Důraz se klade spíše na přirozený vzhled obočí.

Jaký zvolit tvar

K určení správného tvaru použijte dvě tužky. Následně je překřižte a křížem, který vám vznikne, je umístěte ke křídlu nosu – jedna tužka bude směrem vzhůru vedle nosu, druhá směrem k vnějšímu koutku oka. V místě, kde se tužka setká s obočím, by měl být správný okraj, tj. tam by mělo obočí začínat. Základní linii obočí nijak zásadně neměňte, k obličeji se nejvíce hodí přirozený tvar, který vám byl „přidělen“ do vínku.

Vytrhávání

K vytrhávání chloupků přistupujte nejlépe po koupeli, kdy je pokožka více přizpůsobivější. Teplá voda rozšiřuje póry a chloupky by měly jít vytrhnout snadněji a hlavně by to nemělo být tak bolestivé.  Chloupky trhejte ve směru růstu a nahoru. Pokud se k vytrhávání rozhodnete než půjdete spát, rozhodně tím neuděláte krok vedle – vaše pokožka bude mít přes noc čas „dát se do kupy“ a zklidní se.

Tvarování

Pokud patříte k ženám, jejichž obočí je natolik husté, že vypadají, jako by se neustále mračily, budete muset být při tvarování obočí více radikálnější. Netroufnete-li si na úpravu sama nebo si se správným tvarem vůbec nevíte rady, nebojte se zeptat kosmetičky a poprvé si nechejte obočí upravit od ní. Pak už bude mnohem jednodušší jen udržovat ten správný tvar pravidelným vytrháváním.

Myslete na to, že obličej je vaše vizitka. Proto musíte při úpravě obočí dbát větší pozornosti, abyste nezkazily celkový dojem.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography/FreeDigitalPhotos.net