Správná volba parfémuVůně doprovází naše životydalo by se říci – doslova na každém kroku. Její správný výběr je ale hodně individuální záležitostí, neboť každá žena je jiná, má jiné potřeby a zkrátka jí voní něco jiného. Vůně je třeba vybírat podle sebe, řídit se pouhým doporučením či dát na reklamu v televizi, by mohl být krok vedle. Možná i vy nemůžete najít tu pravou. Již tolikrát jsou bloumali po parfumériích, zkoušeli nejrůznější vůně, ale žádná vám nepřišla ideální. Vaše vůně by vás měla doplňovat – být vaší vizitkou. Nevíte-li si s správným výběrem rady a nechcete při svém rozhodování šlápnout vedle, přečtěte si dnešní článek. Možná pro vás bude užitečnou radou, chytrým tipem či šikovným doporučením!

Různé vůně pro různé věkové skupiny

Prvním vodítkem pro správný výběr vůně může být vás věk. I výrobci s tímto kritériem počítají, neboť moc dobře vědí, že zatímco mladé ženy dávají přednost svěžím a  ovocným vůním, starší ženy nedají dopustit na těžší vůně s nádechem orientu.

Vůně podle denní doby

Nikde není psáno, že nutně musíte používat jen jednu jedinou vůni. Zatímco pro každodenní nošení jsou vhodnější vůně svěží, které doslova tříští energií, pro večerní příležitosti je lepší sáhnout po vůni těžší a smyslnější. Minimálně dvě vůně jsou proto základ.

Jak si vůni vyzkoušet?

A teď ruku na srdce: Jak v obchodě zkoušíte jednotlivé parfémy? Spousta žen jen sejme víčko a přičichne si k lahvičce. A to je chyba. Mohla by vás zmást vůně se základem alkoholu a to by nebyla vůně skutečná, nýbrž zkreslená. Pro zkoušku jsou v každé parfumerii připraveny testovací papírky, případně si parfém můžete stříknout na holou kůži. A právě na kůži je vůně nepřirozenější. 

Vybírejte hned ráno!

Hledáte-li novou vůni, která by vás dokonale vystihla, zajděte si do parfumerie hned ráno. Proč? V tuto denní dobu ještě nejsou vaše smysly zmatené a vůni tak ucítíte mnohem lépe. Pamatujte i na další nepsané pravidlo, které tvrdí, že byste během jedné návštěvy v obchodě měli vyzkoušet maximálně 3 vůně.

Fotografie publikována se svolením Salvatore FreeDigitalPhotos.net