cat-791141_1920Během nejkrásnějších svátků v roce musíme myslet nejen na rodinu, blízké a přátele, ale opomenout nesmíme ani naše domácí mazlíčky, jež pro drtivou většinu z nás představují plnohodnotné členy rodiny.

Vánoce jsou tu za pár dní a to je ten nejvyšší čas popřemýšlet nejen nad dárečky pro vaše blízké, ale i pro vaše domácí mazlíčky – i těm milující majitelé pořizují nejrůznější hračky nebo lepší granule, aby ani oni nepřišli o Štědrém dnu zkrátka. Máte-li čtyřnohého kamaráda, pak mu jistě i vy chcete udělat radost a něčím jej potěšit. Nezáleží na tom, zda si místo ve vašem srdci získal pes, kočka, morče nebo králík – každá zvířecí duše si zaslouží pozornost a lásku, kterou je ochotna celým srdcem opětovat.

Bezpečný domov i o Vánocích

Zvířata jsou zvídavá a ráda zkoumají nové věci. Určitě se stalo i vám, že se váš pejsek pustil do kabelů od televize, králík překousal nabíječku k mobilnímu telefonu a kočka v zápalu hraní převrhla květináč a vysypala na podlahu veškerou hlínu. O Vánocích si naše bydlení zdobíme nejrůznějšími dekoracemi, nejčastěji však světýlky. Ty používáme nejen na stromeček, ale i na nábytek nebo kdekoli v bytě. Dejte si ale pozor, abyste výzdobou vašeho bydlení neublížili vašemu domácímu mazlíčkovi – pro toho mohou být blikající světýlka obrovským lákadlem a ještě větším nebezpečím.

Zdravé dárečky domácí mazlíčky potěší

Přemýšlíte, jaký dáreček pořídíte vašemu čtyřnohému kamarádovi pod stromeček, aby i on na Štědrý den něco dostal? Pak vsaďte například na kvalitní granule, konzervy a jiné dobroty, které mazlíčkovi během roku běžně nekupujete. Investovat do zdraví se určitě vyplatí a je to mnohdy daleko lepší, než jej zaplavit nejrůznějšími hračkami, ze kterých stejně nemá rozum a brzy je rozkouše.

Vánoční dobroty nejsou pro domácí mazlíčky

Pokud na vás váš pejsek udělá pověstné psí oči pokaždé, když si budete dopřávat sladké vánoční cukroví, nepodlehněte a rozhodně se s ním o dobroty nedělte. Zvířata mají úplně jiný systém trávení a to, co chutná vám, by jim mohlo ublížit. Zapomeňte proto na dělení se rovným dílem o smažený řízek, vanilkové rohlíčky nebo bramborový salát. Pro takové chvíle mějte po ruce zdravý pamlsek a tím mazlíčka s láskou obdarujte.

Obrázek: pixabay.com