Většina z nás touží po krásné štíhlé postavě, ale ne každému se tento zdánlivě lehký sen daří splnit. Jiným se to možná povede, ale na úkor vlastního zdraví. Tím, že budete držet pofiderní diety, si moc štíhlá postavanepomůžete. Většinou takové hubnutí nemá dlouhého trvání a značně se to podepíše na našem zdraví. Nejideálnější je být nejen štíhlý, ale i zdravý.

Důvodů, proč se lidem nedaří hubnout, existuje mnoho. Od nemoci, genetických dispozicí, špatného stravování až po nedostatek pohybu. To, co by nás mělo vést k štíhlé postavě, není pouze estetická stránka, ale i zdraví. Obezita samo o sobě vede často k různým onemocněním, nemluvně o cukrovce. Pokud nechcete celý život setrvávat na DIA stravě, začněte s nadváhou bojovat dřív, než bude pozdě.

Nejčastější diety

Pravděpodobně vám mnoho lidí bude tvrdit, že 100% funguje sacharidová dieta, proteinová dieta, dělená strava, krabičková dieta, dieta podle krevních skupin, ovocná dieta, mléčná dieta a další. Zkuste to však vyslovit před výživovým poradcem a zježí se mu hrůzou vlasy na hlavě. Většina jmenovaných diet je jednostranná a tudíž dlouhodobě nemožná. Je nutné dodat svému tělu všechny potřebné látky. Ve finále buď nehubnete vůbec, nebo zhubnete a opět při návratu na klasické stravování přiberete.

Ani zázračné pilulky nepomohou

Přestaňte létat v oblacích a spoléhat na to, že nějaké pilulky za vás a vaše tělo odvedou práci. To, co jste do sebe pumpovali po mnoho let, nespravíte za týden či dva. Kdyby byly pilulky na hubnutí tak zázračné, neexistoval by problém s obezitou a diabetem. Lidí, kteří jsou odkázání na DIA potraviny, neustálé přibývá. Na vině jsou špatnéštíhlá p. stravovací návyky a snaha zhubnout rychle nezdravým způsobem.

Bez radikální změny stravovacích návyků to nepůjde. Nejen nákup zdravých potravin, ale i schopnost učit se znovu vařit. Místo odpoledního tučného dortíčku si budete muset dát nízkotučný dezert a připravit svou mysl na zásadní změnu. Mimo jiné vás čeká i trocha pocení. Moderní doba naštěstí přináší i řadu přístrojů, které vám pomohou zhubnout bez většího úsilí. Začnete-li chodit na hubnoucí procedury a změníte svůj jídelníček, dočkáte se prvních skvělých výsledků.

Obrázek: coolcook.eu