Podzim se v letošním roce představil doslova v plné kráse. Příroda čarovala s barvami, slunce hřálo nepřetržitě několik týdnů a na podzimní splíny tak nikdo neměl myšlenky. Sychravé počasí, plískanice a brzká tma v posledních dnech značí, že ten pravý podzim se však alespoň na několik málo dní hlásí o slovo. Lze si tento „nečas“ nějak užít? Jednoznačně ano!

Podzim jak ho neznáte

Zamilovat si podzim a zároveň utéct před vánočním shonem? Ano, vyrazte do Londýna – mrholení, vítr a mlha nad Temží dodává metropoli atmosféru, kterou jednoduše nelze nemilovat. A nejenom Londýn, ale i podzim v dalších evropských městech má nezaměnitelnou atmosféru, kterou je škoda „neochutnat“. Například v portugalském Portu můžete využít slunečného podzimního počasí a na terasách vináren popíjet pravé portské víno nebo v belgických Bruggách zase v útulných kavárničkách vychutnávat horkou belgickou čokoládu.

Nechte se unášet kouzlem divadla

Divadelní sezóna přichází ruku v ruce s podzimem. Kdy jindy tedy vyměnit pohodlné triko a tepláky za krásné a elegantní šaty, hodit se do gala a vyrazit za kulturou? Nezaměnitelná atmosféra divadelních stěn, kde se již od začátku představení stáváte jeho součástí, vás obohatí nejenom duši, ale zažene i ty nejchmurnější nálady. Na divadle je navíc nejlepší to, že žádná dvě představení nejsou stejná – pokaždé je zde totiž jiná energie, jiné emoce a hlavně živí herci se všemi svými klady i chybami.

Relax bez výčitek

Deštivé, větrné a sychravé počasí není pro většinu z nás ničím příjemným. Pokud se na něj ovšem podíváme trochu z jiného pohledu, příznivá tvář se obratem ukáže. Toto nepříznivé počasí nám totiž umožňuje bez výčitek ulehnout pod deku s horkým čajem, pustit si oblíbený film, otevřít zajímavou knihu nebo si zábavnou formou prověřit své literární znalosti. Knihkupectví Martinus totiž připravilo právě na tyto sychravé dny pro všechny knihomoly oblíbenou Knižní šifru, jejímž prostřednictvím můžete načerpat inspiraci ke čtení pro sebe, ale i na dárky k Vánocům.

Dechberoucí pohled z hor

Tak, jako je nejkrásnější pohled na svět z hřbetu koně, tak nejkrásnější pohled na podzim, je zase z hřbetu hor. Pokud jste tedy ještě neviděli podzim na horách, rozhodně byste měli. A to jak v pěkném slunečném počasí, ale i v tom méně příznivém. Jen z vrcholků hor totiž můžete spatřit dechberoucí paletu barev, kterou umí vyčarovat jen příroda, a naopak nikde jinde nemá podzimní vítr a mrholení takovou sílu a atmosféru, jako právě na horských cestách a stezkách.

Obrázek: pixabay.com