svatbaV dnešní době, když se zeptáte zamilovaného páru, zdali plánuji svatbu, častěji slyšíme slovíčko ne. Čím je to způsobeno, že mladé páry nechtějí základ rodiny a svazovat se oddacím listem? Oněch důvodů bychom našly určitě mnoho, ale pár základních si můžeme připomenout.

Osobní zkušenost

Osobní zkušenost nemusí být jen to, že jsme se již jednou či vícekrát vdali, oženily, ale je to taktéž způsobeno našimi rodiči, kteří si prošli tímto těžkým obdobím. Ačkoliv stát, v dnešní době lpí na práva rodičů a dětí, často si neuvědomují fakt, že základ rodiny je především o pomoci a důvěře, která se nějak vytrácí. Jsme často odkázání na pomoc svou, nikoliv druhou a věřit? Toto slovo je tak obtížné vysvětlit, natož v tom věřit. Důvěra je něco, co se má pěstovat celý život, ale musí být z obou stran, nikoliv jen já.

Moderní život

Tak jako moderní technologie se neustále rozvíjí a zdokonaluje, tak i náš život se k tomu přizpůsobuje. Máme čím dál tím méně času na své koníčky, rodinu, přátelé a žijeme jako by ze dne na den. A těžko si dovedeme představit to, že bychom ještě měly k tomu vychovávat děti. Ti, kteří děti chtějí, buď musí ustoupit od svých cílů, plánu, nebo se raději smíří s faktem, že ve stáří zůstanou skoro sami. Každý má na výběr, ale každý člověk je svým způsobem originální, jedinečný a rozhodnout se musí sami.

Kus papíru

Oddací list je přesněji řečeno papír, na kterém je napsáno, že jste se stali oficiálním párem, neboli manželka a manžel. Mnozí lidé kdysi věřili v to, že tento dokument jim přinese štěstí, velkou rodinu a spokojený dlouhý život. Bohužel v dnešní době málokterý z nás věří na pohádky se šťastnými konci, a proto raději zvolí cestu bez papíru. Vždyť štěstí, lásku tento papír nepřinese, jsou to naše činy a city k druhé osobě.

 

Fotografie publikována se svolením od phanlop88 Photography FreeDigitalPhotos.net