svatební tradiceSvatební tradice se různí a jsou předávány po generace. V každém regionu, městě či zemi jsou tradice jiné. Mezi nejběžnější svatební tradici patří loučení se svobodou.

Většinou se koná týden až dva před svatebním dnem. V minulosti se loučení se svobodou účastnili pouze muži. Ale dnešní moderní doba to povoluje i budoucím nevěstám. Ty si chtějí samozřejmě také užít poslední dny svobody. Loučení se svobodou, se většinou provádí v restauraci, klubu, hospůdce, ale také si mohou loučící udělat domácí grilovací či zahradní párty. Nejdůležitější je, aby se všichni zúčastnění cítili dobře. Na loučení se svobodou budou určitě dlouho vzpomínat.

Svatební tradice – rozbitý talíř

Mezi další nejznámější svatební tradice u nás, patří rozbíjení talíře. Traduje se, že střepy přinášejí štěstí. A pro novomanžele je krapet štěstí vždy potřeba. Jakmile se talíř rozbije na střepy, tak novomanželé vezmou smetáček a lopatku. Střepy společně zametou, což znamená, že životem půjdou společně.

Svatební tradice – pět věcí pro nevěstu

Podle prastaré tradice by měla mít nevěsta na sobě něco starého a půjčeného. Může jít třeba o šperk po babičce. Rovněž by měla mít nevěsta na sobě něco nového. Symbolizuje to, že zanechává za sebou starý život a vstupuje do něčeho nového. Dále by měla mít nevěsta něco půjčeného od člověka, který je v životě šťastný a optimistický. Může to být sponka do vlasů nebo jiná maličkost. Symbolizuje to předání štěstí. Dále něco modrého, což představuje čistotu a nevinnost. A neměla by si zapomenout dát do střevíčku stříbrnou minci. Ta má za úkol zajistit blahobyt.

Svatební tradice – únos nevěsty

Únos nevěsty má symbolizovat odloučení od rodičů a začátek nového samostatného života. Nevěsta se unáší v nestřeženém okamžiku, nejlépe v pozdních hodinách. To zábava jede na plné obrátky a přátelé novomanželů unesou nevěstu. Tato akce bývá předem domluvená. Nevěstu unášejí na místo, kde ji po nějaké době najde její novomanžel. Může jít o oblíbenou restauraci nebo hospůdku. Ženich pak nevěstu vykoupí zaplacením útraty. Nesmí to však trvat celé hodiny. Na svatební hostině určitě novomanželé nemohou chybět dlouho. Jejich přátelé i rodina si jich chtějí také užít. Rovněž je důležité, když se bude dít únos nevěsty a cílem bude místo, kam se pojede autem, aby byl po ruce střízlivý řidič.

Fotografie publikována se svolením Author:wedding shoes by anna langova http://all-free-download.com/free-photos/