Pole DancePole Dance je tanec u tyče. Mnozí si tento termín spojují se svlékáním a ženami, které se kolem tyče kroutí na podpatcích v baru, kde za to dostávají zaplaceno od mužů, kteří mají v krvi značné procento alkoholu. Ve skutečnosti jde o fitness cvičení. Jde o svůdné cvičení, které dokonale tvaruje, zpevňuje tělo a zbavuje ženy celulitidy.

Kořeny tance

Pole Dance přišli už ve dvanáctém století Indové, kteří toto cvičení nazývali Mallakhamba. Ani Afrika není ale pozadu! Traduje se, že zasnoubené ženy tancovaly kolem dřevěného totemu. Hlavní důvod byl ten, že žena měla předvést, jak moc se chce milovat se svým nastávajícím.

Nyní se přesuneme až do dvacátého století. Jsme v USA a je období velké hospodářské krize, tedy dvacátá léta. Ve stanech putovních veletrhů byla jeviště a dívky zde provokativně tančily kolem kůlů. Popularita těchto tanečnic rostla opravdu rychle. Jako tanec u tyče ve striptýzových barech se Pole Dance uchytil v Kanadě v 80. letech minulého století.

Vyberte si ten správný Pole Dance

Existují různé formy tohoto cvičení. Čistý Pole Dance je založen na základech tance u tyče a je doporučován pro dívky od 18 let. Pole Dance Fitness slouží k posilování těla. Díky fitness programu se dívky rychleji dopracují k náročnějším prvkům, kde je zapotřebí síla nejen v pažích. Pole Dance Light je odlehčený tanec pro ženy, které mají například nadváhu, pro ženy vyššího věku, nebo je určen pro ženy, které se chtějí s tancem u tyče seznamovat pomalu, ale jistě. Není to ale vše. Různá taneční a fitness centra postupně přicházejí také s dalšími formami.

Sexy i bez svlékání

Pole Dance rozhodně nepotřebujete podpatky, podvazky, ani push-up podprsenky. Ženy by se měly obléknout tak, jak se cítí pohodlně. Vhodné jsou legíny, kraťásky a top nebo tričko. Tancuje se obvykle bosky, možné je ale zvolit také taneční piškoty nebo ponožky.

Olympiáda v Riu

V Pole Dance pořádá mistrovství světa i menší soutěže. Příznivci tohoto tance ho chtěli protlačit i jako disciplínu na LOH v Londýně, což se nepodařilo. Objevit se měl Pole Dance v Riu de Janeiru v létě roku 2016.

Fotografie: MPDA 2013 Author: _dChris licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com