Esenciální olejeŽe akné trápí jen mladistvé je dávno vyvráceným mýtem. I v dospělosti mnoho z nás svádí nekonečný boj s nechtěnými pupínky. Objevují se různě po těle, nejvíce nás ale trápí v obličeji, kde jsou nejvíce vidět. Make-up je v tomto případě pouze rychlý, maskovací manévr, zanícených pupínků nás ale zbavit nedokáže.

Proč zrovna já?

Možná si při každém nově objeveném pupínku říkáte: „Proč zrovna já?!“ Na vzniku akné se podílí mnoho faktorů, mezi nimiž je například hormonální nerovnováha, zvýšená citlivost kůže či vrozené dispozice pro tvorbu kožního mazu. Zapůsobit může i stres, životní styl nebo osobní hygiena. To všechno jsou „pomocníci“ akné.

Důvěřujte přírodě

V drogeriích i lékárnách vám jistě dokáží poradit, jaká kosmetika je proEsenciální oleje vás ta nejvhodnější. Ale pozor. Mnoho přípravků obsahuje chemikálie, které můžou mít nepříznivý vliv na vaši pokožku a vyvolat tak nežádoucí účinky. Zkuste dopřát vaší pleti něco, co jí neublíží, ba naopak prospěje. Vitamíny a lipidy obsažené v esenciálních olejích jistě oceníte, máte-li mastnější pleť. Esenciální oleje jsou levné, jednoduché a hlavně účinné proti tvrdohlavým a neústupným pupínkům.

Na trhu je široký výběr

Pro každou pleť je vhodný jiný olej. Vybírat můžete mezi levandulovým, jojobovým, bergamotovým, rozmarýnovým či tea tree olejem. Výběr oleje neberte na lehkou váhu. Věnujte mu dostatečnou pozornost, zvažte, který olej bude tím nejideálnějším pro vás.

A co cena?

Esenciální oleje kupujte pouze od ověřených výrobců. Ceny se liší vzhledem k druhu, množství i dodavateli. Kvalitní esenciální oleje stojí od 70,- Kč do 350,-Kč. Záleží jen na vás, kolik do sebe investujete.

Pro používání esenciálních olejů platí: používejte je minimálně jednou až dvakrát denně, u více postižené pleti i vícekrát za den. Nepodléhejte panice, když se výsledky nedostaví do ihned. Na opravdu viditelné změny si budete muset počkat minimálně 2-3 měsíce. Ale rozhodně stojí za to vydržet.

Fotografie publikována se svolením rakratchada torsap Photography/FreeDigitalPhotos.net