Trápí vás plísně a vlhkost? Větrejte automaticky

Každý dům potřebuje čerstvou cirkulaci vzduchu, ideálně třikrát denně, ráno, v poledne i večer. Pokud nejste na volné noze nebo v důchodu, patrně nemáte dost času na to, abyste neustále otevírali a zavírali okna a vyhověli tak potřebám oxidace. A tak se větrá jen nárazově a lidé se diví, že jim doma vznikají plísně nebo jim po zdech vzlíná vlhkost.

Řešením všech těchto peripetií jsou jednoznačně rekuperační jednotky. Jedná se o decentrální větrací systémy, které jsou osazovány do obvodových zdí a tvoří je regenerační tělesa a reverzní ventilátory. U tohoto systému, který se hodí do každé nemovitosti, není zapotřebí žádných potrubních rozvodů.

Proč neotvírat okna?

Jedna větrací jednotka zvládne vyvětrat zhruba 20 m2 (50 m3) obytné plochy. Řízené větrání se dá předem načasovat a je mnohem úspornější, než ruční větrání, kterým navíc nikdy nedosáhnete požadovaného objemu cirkulace vzduchu, Otevřeným oknem vám uteče teplo, ale čerstvého vzduchu se dovnitř dostane minimum. Fyzikální zákony platí i zde.

Řízené větrání s rekuperací je optimální. Po celém objektu jsou v obvodových zdech rozmístěny decentrální větrací jednotky a ty provětrávají celý dům. Instalace větracího systému je velice jednoduchá, může ji provést jakákoliv stavební firma, či zručnější soukromá osoba ve spolupráci s kvalifikovaným elektrikářem.

Instalace bez komplikací

Systém je vhodný pro nové i stávající budovy. Pomocí vrtání není problém vytvořit odpovídající otvor pro průchodku, bez velkých zásahů do budovy. Větrací jednotky se nainstalují pouze do obvodové zdi budovy a není zapotřebí provádět komplikované potrubní rozvody. Řízení provádí regulátor, díky němuž je možné nastavit nejen intenzitu větrání dle aktuální potřeby, ale poskytuje inteligentní řízení větracího systému pomocí čidel, s možností individuální volby větrání v jednotlivých zónách.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.