kruhyKruhy pod očima dnes trápí mnoho žen i mužů. Přicházejí hlavně s věkem a trápí tak starší z nás, ale nevyhýbají se ani mladým lidem.

Příčiny

Často tmavé kruhy zdědíte, ale mohou se tvořit i lidem, kteří příliš kouří, mají nedostatečný spánek, jí nesprávnou stravu. Dalšími aspekty může být časté pití alkoholu, dále alergie nebo působení znečištěného životního prostředí na citlivější jedince. U žen může jít i o hormonální nerovnováhu během menstruace, těhotenství nebo menopauzy.

Pryč s kruhy

Zakrytí

Snížení viditelnosti tmavých kruhů docílíte nejrůznějšími kosmetickými přípravky. Jde o korektory, make-upy či jiné vychytávky. Mnoho z nich vám kruhy opravdu zakryjí, ale časem uvidíte, že kvůli nim máte více vrásek kolem očí nebo je více pokožka citlivější a jinak poškozená. Dejte si proto pozor a vybírejte jen ty nejlepší přípravky. Nejlepší jsou přípravky na přírodní bázi.

Jak se jich zbavit doopravdy

Pokud nechcete trávit hodiny před zrcadlem a snažit se dokonale zakrýt kruhy, za které se stydíte, stačí dodržovat pár pravidel a časem mohou kruhy opravdu zmizet! Je důležité dostatečně spát. Jde o nejdůležitější věc, která vám pomůže s kruhy i s dobrou náladou. Pokud málo pijete, i to může být důvodem pro kruhy pod očima! Proto pijte, pijte, pijte. Ale jen vodu!

Péče

Nejen díky spánku a vodě mohou zmizet. Účinné mohou být i krémy. Krémy redukují kruhy pod očima a dokážou pleť tam, kde jsou kruhy, zesvětlit do vaší přirozené barvy obličeje. Přesto ale žádný krém nenahradí spánek, pozor!

Rychlá pomoc? Chlad!

Pokud nemáte po ruce krém, korektor a neměli jste možnost spát dostatečných osm hodin, tak je čas navštívit ledničku. Nemusíte se do ní zrovna zavřít, stačí jen vzít kostku ledu, studenou kovovou lžičku nebo okurek. Okolí očí a hlavně kruhy masírujte například právě s kostkou ledu. Chlad zmírní projevy kruhů a oživí a probudí pokožku. Pokud máte více času, relaxujte s plátky salátové okurky na očích.

Fotografie: Tired Hazel Eye Author: Michael Gil licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com