Dobrý skutek na VánoceVánoce se kvapem blíží a s nimi i nejkrásnější období v roce plné lásky, ochoty pomáhat druhým a dobrých skutků. Pokud ještě žádný dobrý skutek na svém seznamu nemáte, byla by škoda si tam alespoň jeden nepřidat. Proč? Inu možná už jen pro ten dobrý pocit, že jste něco udělali pro druhé. A nemusí se jednat jen o lidi. O vánočním čase bychom neměli zapomínat ani na zvířata. Ty, které máte doma, jistě na Štědrý den odměníte nějakou hračkou, pamlskem či novým pelíškem. Mysleli jste ale na opuštěná zvířata v útulcích? Do útulku Ježíšek pravděpodobně nechodí. Tahle zvířátka bohužel nemají to štěstí, že je má někdo rád, chce s nimi trávit čas, udělat jim radost byť jen vlídným slovem či pohlazením. Proč tedy neudělat dobrý skutek právě jim?

I jedno balení psího krmiva pomůže

Nejsou-li vám osudy opuštěných zvířátek lhostejné a nevadí vám investovat nějakou tu korunu, kupte jim psí žrádlo. Útulku to jedině prospěje a pejsky zaručeně potěší. Nemusíte hned utrácet šílený balík peněz! I jeden balík krmiva se totiž počítá. Investujte tolik, kolik uznáte za vhodné. Ať už to bude jedna stovka, nebo třeba dva tisíce. Navíc díky tomu budete moci psí útulek navštívit a pejsky pohladit a svou návštěvou potěšit.

Nechcete si pod stromeček nadělit čtyřnohého kamaráda?

Zvířat v útulcích je strašně moc. A bohužel se jejich počet každým dnem navyšuje. Možná vám doma někdo chybí.Dobrý skutek na Vánoce Někdo, koho byste měli rádi, mohli byste ho rozmazlovat a navzájem se těšit ze své přítomnosti. Možná vám doma chybí čtyřnohý mazlíček. Pokud nejste radiálně proti, zavítejte do jednoho z celé řady útulků a jednoho pejska či kočičku zachraňte. Drtivá většina lidí dá raději přednost mladým štěňatům či koťatům. Přeci jen jsou mnohem roztomilejší a lidem se více líbí. A na úkor těchto malých drobečků trpí starší zvířata zavřená v kotcích kdesi v útulku. Není to škoda? Každý pejsek či kočička mají právo na spokojený život. Tak proč jim ho nedopřát?

Navštivte útulek

Nechcete nebo nemůžete investovat peníze do krmiva? O pořízení dalšího člena rodiny nemůže být ani řeč? Pak nezoufejte, i na vás čeká jeden dobrý skutek. Když nic jiného, zajeďte se do útulku alespoň podívat. Věřte nebo ne, ale i vlídné slovo či milé pohlazení, chvilka strávená v něčí společnosti dokážou udělat divy. Ačkoli bývají zvířata v útulcích často bojácná, vyplašená a nedůvěřivá, bude je hřát u srdíčka už jen ten fakt, že se jim někdo věnuje. Tak do toho.

Fotografie publuikována se svolením od   Rakratchada torsap, Imagerymajestic  Photography/FreeDigitalPhotos.net